Kablonet'te yüksek miktarda paket kaybı

cristino rondo

Hectopat
İyi akşamlar arkadaşlar. Kablonet abonesiyim kullandığım modem Netmaster Infinity 401. Ethernet kablosuyla direk modeme bağlanıyorum. Bazen %20-30'lara kadar çıkabilen paket kaybı yaşıyorum. Herhangi bir hedefe yönelik bir paket kaybı yok, farklı oyunlarda ve Microsoft Teams'de de aynı paket kaybını yaşıyorum.
CMD üzerinden ping komutuyla modem IP'sini pinglediğimde de paket kaybı geliyor, yani sanırım yerel ağdan kaynaklanıyor. Zaten teknik servis de hatlarda bir sıkıntı göremediklerini söyledi. Wi-Fi kullanırken paket kaybı açısından sıkıntı yok, ancak modemin kablosuz gücü oldukça zayıf olduğu için kullanmak istemiyorum. Ethernet kablosunu değiştirdim, başka bilgisayardan da denedim aynı sıkıntı aynı şekilde devam ediyor.
Ancak, modemi kapatıp fişini çekip 5 dakika bekleyip yeniden açtığımda bazen geçici olarak düzeliyor. Ertesi gün paket kaybı yeniden başlıyor. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Teşekkürler.

Anlık olarak Kablonet ile görüşüyordum kafayı yemek üzereyim. Paket kaybına dair hiçbir şey bilmiyorlar. Sinyallerde sorun yok diyorlar ama online oyun oynayamıyorum. Yarın il müdürlüğüne gidip yüz yüze anlatacağım derdimi.

Doğru, bende de Wi-Fi hızlandırma bilmem ne bir şeyler yapalım dediler yapın dedim ne alakaysa, sonra da ping sorunu çözülmüştür yazmışlar yaptığım başvuruya. Halbuki teknik servise en az 5 kere demişimdir ping konusunda bir sıkıntı yok, zaten kabul edilebilir değerler alıyorum, benim sıkıntım paket kaybıyla ilgili diye.
Modem IP'ni biliyor musun yerel ağdaki, 192.168.0.1 benzeri bir şey olan. Eğer biliyorsan direk ona ping yollamayı deneyebilirsin, sorunun orada olacağını düşünüyorum bende o şekildeydi, o da herhalde modemin sorunudur.

Kablonet modemlerde sorun bitmez. Infinity modemle wifi uzaktan sağlıklı çekmezdi. Kayıplar olurdu. TP-Link AX73 Router ile bütün sorunlarımı çözdüm. Hatta yenileyin Infinity aylık kira bedeli 20 lira oldu. İade ettim. 100 liraya Netmaster CBW-383ZN modem aldım sahibinden'den. Şimdi onu bridge moduna alıp mis gibi router ile kullanıyorum. Ucuz ya da pahalı mutlaka bir router alın derim.

Son düzenleme:
Doğru, bende de Wi-Fi hızlandırma bilmem ne bir şeyler yapalım dediler yapın dedim ne alakaysa, sonra da ping sorunu çözülmüştür yazmışlar yaptığım başvuruya. Halbuki teknik servise en az 5 kere demişimdir ping konusunda bir sıkıntı yok, zaten kabul edilebilir değerler alıyorum, benim sıkıntım paket kaybıyla ilgili diye.
Modem IP'ni biliyor musun yerel ağdaki, 192.168.0.1 benzeri bir şey olan. Eğer biliyorsan direk ona ping yollamayı deneyebilirsin, sorunun orada olacağını düşünüyorum bende o şekildeydi, o da herhalde modemin sorunudur.
Ben ethernet ile bağlanıyorum. Bakalım yarın tek çare gidip yüz yüze halletmek. Bu arada dediğin doğru modemi resleyip oyuna girince lag olmuyor(dün fark ettim bunu)

Ben Ethernet ile bağlanıyorum. Bakalım yarın tek çare gidip yüz yüze halletmek. Bu arada dediğin doğru modemi yeniden başlatıp oyuna girince lag olmuyor(dün fark ettim bunu)

İşte ben de belirttim Ethernet kablosu kullanıyorum buna rağmen yüksek paket kaybı yaşıyorum diye. Yanıt olarak Wi-Fi hızlandırması yapalım dediler 🙁

Son düzenleyen: Moderatör:
İşte ben de belirttim Ethernet kablosu kullanıyorum buna rağmen yüksek paket kaybı yaşıyorum diye. Yanıt olarak Wi-Fi hızlandırması yapalım dediler 🙁
Vay arkadaş kafayı oynatırsın ben napıcam şimdi ya. Modem resleyince sorun çözülüyorsa sorun modemdedir. Ama benim modemimi başka bir model ile değiştirdiler en yenisi deyip. Yani modem değişimi de çözmedi. O zaman napacaz?

Vay arkadaş kafayı oynatırsın ben napıcam şimdi ya. Modem resleyince sorun çözülüyorsa sorun modemdedir. Ama benim modemimi başka bir model ile değiştirdiler en yenisi deyip. Yani modem değişimi de çözmedi. O zaman napacaz?
Daha eski modem varsa onu denemek isteyebilirsin, şu anki modem nedir elindeki veya değişim yapıldıysa diğer modem neydi?

Daha eski modem varsa onu denemek isteyebilirsin, şu anki modem nedir elindeki veya değişim yapıldıysa diğer modem neydi?

Eski modemde Infinity yazıyordu bir tek onu hatırlıyorum. Şimdi ki modemin üstünde sadece Kablonet yazıyor ama yanları delikli falan şekil bir şeye benziyor. Adı yazmıyor bir yerde. Wi-Fi Cartıfıed yazıyor bir tek.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı