Kablosuz ağ kopma problemi

MithrandelX

Kilopat
Daha fazla  
Üniversite öğrencisiyim aparta geçeceğim apart kablosuz internet kullanılıyor. Masaüstü bilgisayarımın ise Wi-Fi özelliği yok dolayısıyla bir adaptör kullanmam gerekiyor. Bu konuda ise yardıma ihtiyacım var. Çok bütçem yok. Şu cihazı satın aldım ancak cihazdan verim alamadım. Cihazı bilgisayara bağladığımda çoğu zaman görmüyor görse bile bir süre sonra kopmalar yaşıyorum. Aklımda şu çözüm yolları var:
1- Gene almış olduğum gibi USB bir adaptör alıp kullanmak.
2- Bu tarz bir cihaz almak.
Hangisi daha sağlıklı ve kaliteli olur bu konuda yardıma ihtiyacım var. Göstermiş olduğum cihazlar örnektir cihaz önerilerine açığım. Şimdiden yorum yapan ve yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Masaüstünde win 10 PC işletim sistemini kullanıyorsanız eğer 2. adaptörün win 10 desteği yoktur, 1. adaptörün bu desteği vardır. Ancak her ikisi de 300 mbps değerinde çalışıyor. Hem yatay polarizasyon hem düşey polarizayonla anten ayarlarıyla merkezi Wİ-Fİ vericiden gelen Wİ-Fİ' ye göre daha esnek olarak ayarlama imkanı açısından çift antenli olanlarını bence tercih edin. İşletim sistemi olarak win 8, 8.1'i kullanıyorsanız 2. adaptörün 2 anten sayısıyla (Wİ-Fİ'ı düşey/yatay çıkışlı polarizasyonlu dalgalara göre daha kolay ve esnek ayarlama farkıyla) bu önemli farkla tercih etmenizi öneririm. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı