Kablosuz Ağ Mobilde Düşük Hız Veriyor

tloji

Hectopat
35 Mbps VDSL TürkNet internete sahibim. Bilgisayarıma da telefonuma da kablosuz ile bağlanıyorum. Bilgisayarım daha uzakta olmasına rağmen 34 indirme hızı alırken, telefonda modemin yanındayken 12-13 indirme hızı alıyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Sadece bir cihaza özel kısıtlama yapılabilir. Hız testini nereden yaptınız?
Bilgisayar ve telefon üzerinden bu siteden hız testi yaparsanız daha iyi olur.
Bu testi yaparken, özellikle telefonun arkaplanında interneti sömüren bir hizmet var mı kontrol edin.
Bunun için İnternet Speed Meter uygulamasını telefonunuza kurabilirsiniz. Size yardımcı olur, anlık olarak size internet kullanımını gösterir.

Sadece bir cihaza özel kısıtlama yapılabilir. Hız testini nereden yaptınız?
Bilgisayar ve telefon üzerinden bu siteden hız testi yaparsanız daha iyi olur.
Bu testi yaparken, özellikle telefonun arkaplanında interneti sömüren bir hizmet var mı kontrol edin.
Bunun için İnternet Speed Meter uygulamasını telefonunuza kurabilirsiniz. Size yardımcı olur, anlık olarak size internet kullanımını gösterir.
Belirttiğiniz sitenin uygulamasından yaptım testi. Bant sınırlaması da ayrıca bulunmuyor 2 gün önce yeni modem alıp kurdum. Arkaplanda çalışan bir uygulama da bulunmamakta.

Yok diye biliyorum. Kaldı ki olsaydı böyle bir şey bilgisayarda da kısıtlanmaz mıydı?
Pardon, konuyu yanlış okumuşum.
Başka telefonlarda da böyle bir sorun var mı? Yoksa sizin test ettiğiniz telefonun kablosuz ağında bir problem olabilir. Daha önce başka modemler ile test etmiş miydiniz? Veya komşularda internet varsa onlarla deneyebilir misiniz?

Geri
Yukarı