Kablosuz Alanı Genişletme Yöntemleri

Birlanbir

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Çoğu kimse gibi bende şu sinyal sorununa çözüm arıyorum.
Ancak gelin görün ki içine girince bu donanımların kafam daha da karıştı.
Access point, repeater, router vs... Bir sürü cihaz var.

Modemin bulunduğu oda ile benim modeme bağlandığım oda arasında 10 metre gibi bir yer var. Ama bu iki o da arası L gibi. Bu yüzden direk önüne geçen duvar olmasa da L gibi oluşu sinyali 1 dişe indiriyor ve çok sık kopuyor.

Ben bu cihazları araştırırken , fişe takılan ve sinyal güçlendiren cihazları gördüm. Fiyatları 90 tl civarı. Bir de şu tarz bir şey gördüm, bunu da bu siteden konu aratınca gördüm.

www.vatanbilgisayar.com: Asus Usb-N14 300Mbps Çift Antenli Kablosuz-N Usb Adaptör - Vatan Bilgisayar
Bu daha uygun fiyatlı.

Bu iki dediğimden hangisi işime yarar sizce. Aralarında ki fark ne olabilir veya sizler ne tavsiye edersiniz ?

----------------------

Ek olarak daha iyi anlaşılması açısından şunu eklemek istiyorum.
Sinyal güçlendiriciyi telefonlar için almak istiyorum. PC için sıkıntı olmuyor. Çünkü pc modemin yanında.
Yularıda verdiğim linte ki Asus cihazını pc ye bağlasam, çekm sıkıntısı olan odaya sinyal dağıtır mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Powerline adaptör'ü henüz test etme şansım olmadı ama etrafımdan "kurumsal" amaçla küçük yerlerde kullanmış olup verim alanlar var. Bu durumda en iyi çözüm Powerline adaptör olur, hem bildiğim kadarıyla gecikme süresi farkı çok olmaz hem de istersen kablosuz dağıtım yapan modellerinden alıp 2 türlü de kullanabilirsin.

Not: Kablosuz modelleri pahalı ama dedikleri kadar verimliyse değer. Üstelik istediğin odanın prizine takıp kullanabilirsin.

Powerline adaptör'ü henüz test etme şansım olmadı ama etrafımdan "kurumsal" amaçla küçük yerlerde kullanmış olup verim alanlar var. Bu durumda en iyi çözüm Powerline adaptör olur, hem bildiğim kadarıyla gecikme süresi farkı çok olmaz hem de istersen kablosuz dağıtım yapan modellerinden alıp 2 türlü de kullanabilirsin.

Not: Kablosuz modelleri pahalı ama dedikleri kadar verimliyse değer. Üstelik istediğin odanın prizine takıp kullanabilirsin.
Biraz daha araştırdım. Range extender da var bu işi yapabilen. Ama powerline ile range extender arasında ki farkı bulamadım. Bunlar aynı şeyler mi ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı