Ev için Kablosuz Ağı genişletme aparat tavsiyesi

gsekercisoy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar öğrenci evimde 3 oda yandaki odada bulunan modemin kablosuz bağlantısı odamda zayıf çekiyor. Öğrenci olduğumu hatırlatarak kablo kullanmadan (access point istemiyorum) kablosuz bağlantı hızımı arttırabilecek cihaz önerileriniz nelerdir?
Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Xiaomi Mi Wifi Pro Sinyal Yakınlaştırıcı - Güçlendirici 300 Mbps

Başarılı ürün tavsiye ederim kullanıyorum.

Xiaomi Mi Wifi Pro Sinyal Yakınlaştırıcı - Güçlendirici 300 Mbps

Başarılı ürün tavsiye ederim kullanıyorum.
Xiaomi bu konu'da ciddi anlamda güzel cihazlar üretmiş araştırabilirsin.

teşekkür ederim başka öneri yoksa bayramın son günü sipariş vereceğim?

Merhaba arkadaşlar öğrenci evimde 3 oda yandaki odada bulunan modemin kablosuz bağlantısı odamda zayıf çekiyor. Öğrenci olduğumu hatırlatarak kablo kullanmadan (access point istemiyorum) kablosuz bağlantı hızımı arttırabilecek cihaz önerileriniz nelerdir?
Eğer bilgisayar içinse Powerline denen ürünler var. Elektrik hattından aktarıyor interneti.

Bu konuda TP-Link'in Range Extender ürünlerini tavsiye edebilirim. Önerebileceğim 3 farklı model var

RE 355: 5GHz desteği olan ve çok yüksek hızları taşıyabilen AC1200 destekli modelidir. Eğer AC1200 modeme sahipsen 5GHz ile 1200 Mbit'e kadar destek sunacaktır.
Tasarım olarak diğer 2 modelden daha büyük bir yapıya sahip olup antenleri görülebilir şekilde bir tasarımı vardır.
Fiyatı en yüksek olan modeldir. Ortalama olarak 450TL civarında.

RE 200: Yine 5GHz desteği olan bir önce ki kadar olmasa da yüksek hızları destekleyen AC750 destekli modelidir. aynı şekilde 5GHz üzerinden 750 Mbit'e kadar destek sunacaktır.
Tasarım olarak RE 355'den daha sade ve minimal bir tasarıma sahip olup ortalama bir adaptör boyutlarında olduğu söylenebilir.
Fiyat olarak bahsettiğim 3 ürün içinde arada kalan bir fiyata sahip olup ortalama 200TL civarındadır.

TL-WA850RE: Bu moedelde 5GHz desteği yoktur, sadece 2.4GHz bağlantısı desteklemektedir. Bu nedenle şuan ihtiyacınız olmasa bile ileride 5GHz kullanmak isterseniz cihazınız desteklemiyor olacaktır.
Tasarım olarak RE 200 ile aynı sayılacak bir kasa yapısına sahip olup belirgin farkı ön tarafında bulunan LED yapısıdır.
Fiyatı en düşük modeli olup ortalama olarak 100TL civarındadır.

Eğer modeminizin 5GHz AC desteği varsa fiyat/performans düşünerek RE200 modelini tavsiye ederim. Xiaomi ürünlerine göre kurulumu daha kolaydır. WPS ile kolay kurulum veya arayüzü üzerinden kurulum sağlayabilirsiniz. Xiaomi için kurulum denedim ancak başarılı olamadım. Bir arayüz dahi göremedim, uygulama indirdim fakat uygulama ile de kurulum gerçekleştiremedim. Belki benim şansızlığım bilemiyorum ancak ben yine de belirteyim.

Range Extender ürünleri Access Pointlerden farklı olarak doğrudan çekmeyen noktalar yerine modemin WiFi sinyalinin verimli olarak alındığı son noktaya (Örn: Modemden 10 metre uzağa) takılarak bu noktadan alınan sinyalin tekrar güçlendirilerek daha uzakta ki zayıf noktaya ulaştırması sağlanır. Bu işlem son noktada alınan değerlerde hızın düşük çıkması ve ping sürelerinin artması doğal bir durumdur. Bu durumun en aza indirilmesi için RE cihazlarda en ideal kullanım 5GHz destekli modem kullanıcıları için TP-Link ürünlerinde High Speed adı verilen modun aktifleştirilerek Modem ve RE cihazlarının bir birlerine 5GHz ile bağlanmasını sağlayıp RE cihazının istemcilere (Telefon, Tablet vb.) cihazlara sadece 2.4GHz ile bağlanasını sağlayarak ile mümkün olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı