Kablosuz bağlantı hızı kabloludan daha fazla

EmreSmskk

Kilopat
Daha fazla  
TurkNet 100 Mbps paketini kullanmaktayım. Wi-Fi ile hız testi yaptığımda 115 Mbps hızları görürken modemden CAT 5 kablo ile bağlı olan bilgisayarımda hız testi yaptığımda 95 Mbps hızını geçemiyorum. Normalde 95 de benim için fazlasıyla iyi ama CAT 5 yerine CAT 6 kablo kullansam 115'i geçecek bir hıza erişir miyim merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Cat 5 kablonun limiti o kadar olduğu için o kadar hız alıyorsunuz. Cat 6 kablo kullanırsanız kablosuzdaki hızı, belki biraz daha fazlasını da alabilirsiniz.​

Kablosuz ile yapılan testler sağlıklı olmuyor. CAT5e ya da CAT6 1 GB sağlıklı hız alabileceğiniz kablo seçimleridir. Burada 95 Mbps almanız çok iyi bir rakamdır. Ve size verilen ya da alabileceğiniz altyapı hızını kablo değişimi ile aşamazsınız.

Son düzenleme:
Kablosuz ile yapılan testler sağlı olmuyor. CAT5e ya da CAT6 1 GB sağlıklı hız alabileceğiniz kablo seçimleridir. Burada 95 Mbps almanız çok iyi bir rakamdır. Ve size verilen ya da alabileceğiniz altyapı hızını kablo değişimi ile aşamazsınız.

Yani CAT5'ten 6 ya geçmem benim kabloludaki hızımı değiştirmeyecek. O zaman kabloyu değiştirmeme gerek yok.

TurkNet 100 Mbps paketini kullanmaktayım. Wi-Fi ile hız testi yaptığımda 115 Mbps hızları görürken modemden CAT 5 kablo ile bağlı olan bilgisayarımda hız testi yaptığımda 95 Mbps hızını geçemiyorum. Normalde 95 de benim için fazlasıyla iyi ama CAT 5 yerine CAT 6 kablo kullansam 115'i geçecek bir hıza erişir miyim merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Cat5e ye geçersen en azından kablosuzda gördüğün 115 Mbps yi alırsın, muhtemelen biraz daha fazlasını da alabilirsiniz. Cat5e 1 gigabite kadar destekler, cat6 çok gerekli değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı