Kablosuz fareyi telefon şarjı ile şarj etmek sorun olur mu?

asakura44

Hectopat
Arkadaşlar kullanmakta olduğum mouse, kulaklık ve klavye, hepsi kablosuz ve 2.4 ile kullanmaktayım. Tüm cihazları telefonun şarj aleti ile şarj ediyorum (telefonum Xiaomi 12 T, şarj aleti 120W). Bu durum zararlı mı? Ekipmanlar Max kaç volt destekliyorsa şarj adaptöründen o kadar mı çeker yoksa şarj aletinin bu kadar yüksek watt değerine sahip olması ekipmanlara zarar mı verir? Ürünleri kendi şarj kabloları ile PC'den USB üzerinden mi şarj etmeliyim?

Arkadaşlar kullanmakta olduğum mouse, kulaklık ve klavye, hepsi kablosuz ve 2.4 ile kullanmaktayım. Tüm cihazları telefonun şarj aleti ile şarj ediyorum (telefonum Xiaomi 12 T, şarj aleti 120W). Bu durum zararlı mı? Ekipmanlar Max kaç volt destekliyorsa şarj adaptöründen o kadar mı çeker yoksa şarj aletinin bu kadar yüksek watt değerine sahip olması ekipmanlara zarar mı verir? Ürünleri kendi şarj kabloları ile PC'den USB üzerinden mi şarj etmeliyim?

Yakma ihtimali var bizim arkadaş öyle iPhone 8 Plus yaktı.

Normalde maksimum 5-10W ile şarj olan cihazları 120W ile şarj etmenizin güvenilirliğini sorgularım. Bu cihazlarda devre kesiciler ve akım dengeleyiciler oluyor ama bunların da çok da kaliteli devreler olduğunu zannetmiyorum. Dengeleyici yanana kadar kullanır, sonra da cihazı yakarsınız.

Deathadder V2 Pro mouse var bende, dün kutudan çıkan şarj kablosu ile şarj ettim annemin telefon adaptörüne takarak, bir sorun olacağını sanmıyorum gayetde hızlı şarj etti.

Geri
Yukarı