Kablosuz internete bağlanmak için hangi cihazı almalıyım?

Yezent777

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Masaüstü bilgisayarımın anakartında Wi-Fi bulunmadığı için internete Ethernet ile bağlanıyordum ama bilgisayarı taşıyacağım için kablosuz bağlanmak istiyorum. Sizce içinde Ethernet girişi olan bir Wi-Fi tekrarlayıcı mı almalıyım yoksa USB şeklindeki bilgisayara kablosuz özellik kazandıran adaptörlerden mi? Modem im 2.4 GHz destekliyor sadece ve hız testi değerlerimi de fotoğraf olarak bırakıyorum. Ve eğer adaptör kullanmam gerektiğini düşünüyorsanız adaptör önerisi verir misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_20230202_230513.png
    Ekran görüntüsü_20230202_230513.png
    46,6 KB · Görüntüleme: 12
Merhaba. Masaüstü bilgisayarımın anakartında Wi-Fi bulunmadığı için internete Ethernet ile bağlanıyordum ama bilgisayarı taşıyacağım için kablosuz bağlanmak istiyorum. Sizce içinde Ethernet girişi olan bir Wi-Fi tekrarlayıcı mı almalıyım yoksa USB şeklindeki bilgisayara kablosuz özellik kazandıran adaptörlerden mi? Modem im 2.4 GHz destekliyor sadece ve hız testi değerlerimi de fotoğraf olarak bırakıyorum. Ve eğer adaptör kullanmam gerektiğini düşünüyorsanız adaptör önerisi verir misiniz?

20M kablo al :) şaka bir yana 2.4GHz'le çok performans alamazsın ama kaliteli bir USB konnektörü işini görür.

Peki çok performans alamazsın derken indirme hızı olarak mı ping olarak mı? ve önerebileceğin bir marka veya ürün var mı?

Güzel adaptör varsa bilemeyeceğim ama Mercusys ME30 benim epey hoşuma gitmişti.

Edit: Ama iş wifi olunca işini düzgün yapacağının bir teminatı yok tabi.

Peki çok performans alamazsın derken indirme hızı olarak mı ping olarak mı? Ve önerebileceğin bir marka veya ürün var mı?

2 side.

Peki çok performans alamazsın derken indirme hızı olarak mı ping olarak mı? Ve önerebileceğin bir marka veya ürün var mı?

İkisini de yaşarsın kalitesiz bir üründe ama ban bütçe verirsen yardımcı olurum.

Güzel adaptör varsa bilemeyeceğim ama Mercusys ME30 benim epey hoşuma gitmişti.

Edit: Ama iş wifi olunca işini düzgün yapacağının bir teminatı yok tabi.
Bende direkt wifi tekrarlayıcı var pc nin yanına takacağım onu. adaptör hemen yanındaki wifi ye bağlanacak yine bir sorun olabilir mi?

2 side.

İkisini de yaşarsın kalitesiz bir üründe ama ban bütçe verirsen yardımcı olurum.
100-300 tl gibi bir bütçe var

Bende direkt wifi tekrarlayıcı var pc nin yanına takacağım onu. adaptör hemen yanındaki wifi ye bağlanacak yine bir sorun olabilir mi?
Açıkçası wifi yi engelleyecek bir şey yoksa 25-50Mbit rahat almalı ama sadece 2.4Ghz kullanacaksan çok daha uyguna bir ürün vardır muhtemelen.

Eğer başka aygıtlar bağlanırken sıkıntı çekmiyorsa dert olmasını beklemem.

Edit: Belirttiğim hız 802.11n için belirttim, daha düşük standartlar daha düşük sonuç verebilir ve her türlü kablonun yerini tutması beklenmez.

Edit: Wifi tekrarlayıcılar wifiyi tekrar ederken performans çok düşüyor bildiğim kadarıyla. Bir tekrarlayıcı bağlarken tek kanaldan alıp başka bir kanaldan yayımlayacak şekilde yaparsan daha iyi olabilir. Ve aldığı banttan yayın yapan bir menzil genişleticiye kablolu bağlanmak kablosuz bağlanmaktan daha güvenilir.

Wifi olunca kesin performans söylenemez ama şayet menzil genişleticiyi aradan çıkarırsak direkt wifi adaptörüde kullanabilirsin gibime geliyor. Her türlü olur da öylesi çok daha iyi olabilir gibi.

Akşam yazarken ben menzil genişleticiyi modem sandım o yüzden kafam karışmış. Ayrıca bizim modem dibinde olduğum halde 2.4Ghz de 32Mbit/s interneti 18Mbit/s verebildi. Ama link hızı 72Mbit/s nin üstüne çıkmadı. Yani daha önce belirttiğim 25-50Mbit/s hız benim kendi denemelerimle kendime karşı bile çürümüş oldu. Lütfen o bilgiye bakıp kanmayın, wifi gerçekten bana göre güvenilmez, çok değişkeni var. Denemeden bilmek zor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı