Kablosuz interneti kablolu yapma

Mr Altinok

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimdeki ADSL modem, VDSL'ye geçmeden dolayı boşa çıktı. Değerlendirmek istiyorum. Diğer odaya kablo çekmek zor. Acaba diyorum modeline bir iki ayar yaparak kablosuz interneti kabloluya cevirttirebilir miyim? Modemim: (ADSL) TP-Link TD 8968.

Son düzenleyen: Moderatör:
10 defa okudum, anlamadım. Yanımdaki arkadaşıma okuttum, o da anlamadı.

Yapmak istediğin şey emekliye ayırdığın ADSL modemi değerlendirmek.

Daha sonra sen modemi diğer odaya götürüp, modem arayüzünden kablosuz bir şekilde VDSL olan diğer modeme bağlayıp, eski modemden ethernet kablosu ile bilgisayara bağlamak istiyorsun. Doğru mu?

Nasıl yani? Kablosuz interneti kablolu gibi mi göstermek istiyorsun? Eğer öyleyse baya gülerim.
Benim anladığım repeater olarak kullanmak istiyor. VDSL modem kablosuz olarak ADSL modeme internet verecek. O da kablo takıp kullanacak.

Bu soruya daha önce TP-Link'in verdiği cevap
----------------------------------
Değerli Müşterimiz;

TD ile başlayan tüm serilerimiz adsl modem Cihazlarıdır. Access Point özelliklerini desteklememektedir. TL-WA ile başlayan cihazlarımızdan kullanabilirsiniz. Repeater Mode için TL-WA serileri kullanılmaktadır. iyi günler dileriz.

Saygılarımızla
Tp-link Türkiye
------------------------------
Yine de dediğimi bir deneyin. Cihaz arayüzündeki kablosuz kısmında "Enable VDS" kutusu varsa ona tıklayın. Altta kutular açılacak. En altta VDSL modemin şifresini yazıp "Scan" düğmesine tıklayın. Orada VDSL modeminizi bulun ve satırın sonundaki "Connect" düğmesine tıklayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı