Kablosuz klavye-mouse alıcısına virüs bulaşır mı?

burakby35

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün bir arkadaşımın bilgisayarına bulaşan virüs sebebiyle bilgisayarı açılmıyordu. Windows açılırken altta dönen noktalardan sonra ekran simsiyah kalıyor, bilgisayar çalışıyor ama kullanılamıyordu. Bugün format atmaya çalıştım ama yapamadım. O arada benim kendi bilgisayarımın Logitech MK220 kablosuz klavye-mouse setimin USB aygıtı ve Windows 10 Rufus'lu flash belleğim takılıydı. Daha sonra klavye-mouse'umun alıcısını kendi bilgisayarıma taktım ve çalıştırdım ama bu sefer de benimki dönen noktalardan sonra ekran siyah oldu ve açılmadı ne yaptıysam. Ben de şimdi orijinal Windows 8 Recovery'ne dönüş yaptım ve şu an sorunsuz gibi görünüyor ama USB aygıtını takmaya korkuyorum. Arkadaşımın bilgisayarındaki virüsler benim Windows 10 UEFI Flash belleğime ve klavye-mouse setimin alıcısına bulaşma imkanı var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bulaşma ihtimali var. Bir kere bir virüs yüzünden klavyenin başlat tuşuna basılı kalmıştı. Oyun felan oynarken sürekli aşşağı alıyordu ve bu da sinir bozucu oluyordu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı