Çözüldü Klavye, mouse ve monitör kablolarından virüs bulaşır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Vileblood

Decapat
Klavye, mouse ve monitör kablolarını virüslü bir PC'den çıkartıp normal temiz bir PC'ye takarsak virüs bulaşır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bulaşmaz. Virüsler yazılım ile bulaşır. Bahsettiğiniz ekipmanlar tak çalıştır sistemi üzerine kurulu. Ama flash bellek olsa bulaştırırdı.
Bulaşmaz. Virüsler yazılım ile bulaşır. Bahsettiğiniz ekipmanlar tak çalıştır sistemi üzerine kurulu. Ama flash bellek olsa bulaştırırdı.

Hocam ben klavye, mouse ve monitörümü virüs yuvası olan bir bilgisayardan çıkardım. Virüs yuvasından kastım ise tam anlamıyla bir virüs yuvası bir sürü çeşit virüs vardı. Ve o PC'yi 3 kere formatladım ama yine virüslü bir flash takıp virüs bulaştırmayı başardım. Ve klavye, mouse ve monitör 3'lüsünü başka temiz bir bilgisayara taktım ama o PC'yide 2 kere Windows ayarlarından sıfırladım. Şu an klavye ve mousem temiz midir?

Evet efendim ama 2. sıfırlamamda virüsün v'si yoktu öylesine sıfırladım.
O zaman problem olmaz. Temiz bir kurulum ile kullanabilirsiniz. Flash belleklerin çoğu virüs yatağıdır. Güvenmediğiniz flash bellekleri kullanmayın. Arkadaşın flash belleği bile olsa dikkatli olmakta fayda var. Windows'a Kaspersky vs. gibi antivirüs programı da yüklemenizi tavsiye ederim. Belli ki virüsler ile bayağı içli dışlısınız :)

O zaman problem olmaz. Temiz bir kurulum ile kullanabilirsiniz. Flash belleklerin çoğu virüs yatağıdır. Güvenmediğiniz flash bellekleri kullanmayın. Arkadaşın flash belleği bile olsa dikkatli olmakta fayda var. Windows'a Kaspersky vs. gibi antivirüs programı da yüklemenizi tavsiye ederim. Belli ki virüsler ile bayağı içli dışlısınız :)

Maalesef hocam bir ara bayağı bir virüs problemim oldu ama artık YouTube'dan Technopat'tan başka yere girmiyorum akıllandım. Şu an her şey temiz yani değil mi hocam temiz kurulumu flash için önerdiniz diye anladım. Yanlış anladıysam kusura bakmayın.

@Vileblood Temiz kurulumu flash bellek için dememiştim. Windows için demiştim. Flash bellekler virüslü olabiliyor. Bu yüzden bilinmedik flash bellek kullanmayın. Dikkatli olun. Özellikle okullarda kullanılan flash belleklerin virüs saçtığı söylenebilir.

@Vileblood Temiz kurulumu flash bellek için dememiştim. Windows için demiştim. Flash bellekler virüslü olabiliyor. Bu yüzden bilinmedik flash bellek kullanmayın. Dikkatli olun. Özellikle okullarda kullanılan flash belleklerin virüs saçtığı söylenebilir.
Temiz kurulum ne yazık ki yapamıyorum hocam dönüştürücüm bozuk maalesef. 2 Kere sıfırlamam yeterli olmamış mıdır?

Temiz kurulum ne yazık ki yapamıyorum hocam dönüştürücüm bozuk maalesef. 2 Kere sıfırlamam yeterli olmamış mıdır?
Temiz kurulum derken orjinal windows kurmanızı önerdim yani. Korsan windowslar virüslü oluyor. Microsoft sitesinden windows iso dosyası indirip, ucuz OEM key alarak orjinal kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı