Kablosuz kulaklığın ne gibi dezavantajları vardır?

Atakanus

Hectopat
Daha fazla  
Aldığım bütün kulaklıkları olduğum yerde duramamam yüzünden kırdım, kablosunu çıkardım, jak girişini yamulttum ve sürekli 20TL 25TL 30TL masraf oldu. Sonra dedim ki: Neden kablosuz kullanmayayım?
Ama tabii ki birkaç sorum var. Mesela;
1)Pil masrafı çok mu fazla gider?
2)Sesin geç gelmesi gibi sıkıntılar olur mu? (FPS türü oyunlar oynuyorum (CS:GO hariç))
3)Kaliteden ödün verir mi?

Yoksa yine kullandığım kulaklığa devam mı edeyim? (kablolu)

Şu an kullandığım kulaklığım ASUS STRIX 2.0, almayı planladığım ise;
ASUS STRIX 7.1 WIRELESS
ASUS ROG Strix Wireless 7.1 Surround Oyuncu Kulaklığı

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolu daha kalitelidir bence. En azından ses kesilme, geç gelme gibi riskleri yok. Tabi kullanıcıya bağlı tercih meselesi.

Ben Corsair Void Wireless Dolby 7.1 RGB kullanıyorum, kullanıcı olacak tek dezavantajı şarj olayı onuda kendi kişisel kullanımına göre ayarlarsan yetiyor. Örneğin PUBG oynayacağız başlamadan önce şarj ediyorum 10 saat kullanıyorum ki gayet yeterli uzun bir süre. Tavsiye ederim konfor ve rahatlık açısından. Sürekli tak çıkar yapmadığınız gib kulaklığın çatlama kırılma vs.. vs.. olasılığı azalıyor.

Ben Corsair Void Wireless Dolby 7.1 RGB kullanıyorum, kullanıcı olacak tek dezavantajı şarj olayı onuda kendi kişisel kullanımına göre ayarlarsan yetiyor. Örneğin PUBG oynayacağız başlamadan önce şarj ediyorum 10 saat kullanıyorum ki gayet yeterli uzun bir süre. Tavsiye ederim konfor ve rahatlık açısından. Sürekli tak çıkar yapmadığınız gib kulaklığın çatlama kırılma vs.. vs.. olasılığı azalıyor.

Ses kartı kullanıyor musunuz ?

Son zamanlardaki kulaklıklarda geç gelme gibi sıkıntılar olacağını düşünmüyorum. Kablosuz olması benim için bir avantaj. İstersen Corsair Void'e bir bak. Şarj standı var. Şarj için sıkıntın da olmaz.

Aldığım bütün kulaklıkları olduğum yerde duramamam yüzünden kırdım, kablosunu çıkardım, jak girişini yamulttum ve sürekli 20TL 25TL 30TL masraf oldu. Sonra dedim ki: Neden kablosuz kullanmayayım?
Ama tabii ki birkaç sorum var. Mesela;
1)Pil masrafı çok mu fazla gider?
2)Sesin geç gelmesi gibi sıkıntılar olur mu? (FPS türü oyunlar oynuyorum (CS:GO hariç))
3)Kaliteden ödün verir mi?

Yoksa yine kullandığım kulaklığa devam mı edeyim? (kablolu)

Şu an kullandığım kulaklığım ASUS STRIX 2.0, almayı planladığım ise;
ASUS STRIX 7.1 WIRELESS
ASUS ROG Strix Wireless 7.1 Surround Oyuncu Kulaklığı
Kablolu ile kablosuz arasında üst segmente tek fark pil ağırlığı, 20 gramda olsa bunu göz önünde bulundurmalısın. Kablosuz alacaksan Void Pro Wireless, Arctics 7 gibi cihazlar almalısın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı