Kablosuz kulaklık kullanılmadığında kutusuna koyulmalı mı?

Dewirk

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar. Mi True Wireless Earbuds Basic 2 kullanıyorum. Aldığımdan beri kullanmadığım zamanlarda kutusuna koymuyorum, dışarıda saklıyorum. Bu doğru mudur? Telefon pilleri gibi şarjı varken kutunun içine koyduğumuzda tekrardan şarj alması pili öldürür mü? Kutusuna koyunca şarj %100 olduğunda akımı kesiyor fakat daha orta seviyelerde kutusuna koyunca tekrardan doldurması, bu döngünün devam etmesi pili öldürür mü diye merak ettim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
O piller aşırı küçük ısınması yada şarj edince telefon pili kadar ömrünün azalması mümkün değil.Kutuya koyun diye yapılmış.Yaptığınız doğru değil.

orta seviyelerde kutusuna koyunca tekrardan doldurması, bu döngünün devam etmesi pili öldürür mü
Zararı olmaz fakat bir döngü içerisinde kullanırsanız yararı olur.
Selamlar. Mi True Wireless Earbuds Basic 2 kullanıyorum. Aldığımdan beri kullanmadığım zamanlarda kutusuna koymuyorum, dışarıda saklıyorum. Bu doğru mudur?
Doğru değil. Kutusuna koymanız doğru olur.

Pilin küçük olması, bunun bir Lityum pili olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Laptop, telefon pilleri nasıl şarj edilmesi gerekiyorsa bunları da öyle etmek gerekiyor. Yoksa ömürleri hızla tükenecektir.

Sorunuzun cevabına gelirsek: Evet, istediğiniz gibi koyabilirsiniz, sıkıntı olmaz. Ama 1-2 haftada bir pilini boşaltmayı ihmal etmeyin.

Geri
Yukarı