Kablosuz mouse interneti yavaşlatır mı?

Bütçe
2000

Askan0109

Hectopat
Daha fazla  
Razer deatheader V2 Pro kablosuz mouse almayı düşünüyorum fakat internette gördüğüm kadarıyla kablosuz fareler internet üzerinden veri alışveriş yapıyormuş bu da interneti yavaşlatıyormuş bu doğru mu? Kasama kablo ile bağlanıyorum kablosuz bağlantı değil Ethernet deniliyor adına galiba modemimizde 2.4GHz destekliyor 5GHz desteği bulunmuyor modemim de TP-Link VN020-F3

Frekans çakışması olur.
Şöyle düşün, hem modem hem de mouse 2.4GHz. Modem fareyi Türkçe konuşan iki bireye benzetin ama ikisi de aynı anda konuşuyor ne dediği anlaşılmaz. Aynı buna benzer bir durum var ama yine de sen mouse kapalı ve açıkken Wi-Fi hız testi yap bakalım.

İnternet ile alakalı sorun olmaz da 2.4GHz ile kullanacağınız için fareyi modem frekansı ile çakışıp mousenizin bağlantısında sorun oluşturabilir, ayrıca Razer deatheader V2 Pro ve Razer Basilisk X kablosuz farelerini önermiyorum.

Modemde Yanlizca 2.4ghz freakansi varsa yavaşlama olur aynı durum Bluetooth kulaklıklarda da yaşanır çünkü ortak bağlantı kurarlar. 5ghz modem almak zorundasınız. Daha fazla pahalanmadan modem alın tavsiyem Zyxel ve TP link.

Frekans çakışması olur.
Şöyle düşün, hem modem hem de mouse 2.4GHz. Modem fareyi Türkçe konuşan iki bireye benzetin ama ikisi de aynı anda konuşuyor ne dediği anlaşılmaz. Aynı buna benzer bir durum var ama yine de sen mouse kapalı ve açıkken Wi-Fi hız testi yap bakalım.
frekans çakışmasın diye sorunu çözücek bir durum var mıdır
İnternet ile alakalı sorun olmaz da 2.4GHz ile kullanacağınız için fareyi modem frekansı ile çakışıp mousenizin bağlantısında sorun oluşturabilir, ayrıca Razer deatheader V2 Pro ve Razer Basilisk X kablosuz farelerini önermiyorum.
frekans çakışmasın diye ne yapmalıyım ve ne önerirsiniz kablosuz mouse olarak kulaklık klavye mouse um aynı marka olsun diye razeri tercih ettim

Modemde Yanlizca 2.4ghz freakansi varsa yavaşlama olur aynı durum Bluetooth kulaklıklarda da yaşanır çünkü ortak bağlantı kurarlar. 5ghz modem almak zorundasınız. Daha fazla pahalanmadan modem alın tavsiyem Zyxel ve TP link.
hocam bu modemi yeni aldık 2 ay falan oldu kullandıgımız internet aracılıgı ile taksitle aldık yeni bir modem alıcaklarını sanmıyorum ama yinede link varsa atarmısınız bir şekilde alabilirim

Geri
Yukarı