Kablosuz usb adaptör veya PCIe WiFi adaptör

yakari

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Mezun ama işsiz güçsüz.
Herkese merhabalar arkadaşlar. Masaüstü bilgisayarımı internete kablosuz bağlamak istiyorum. Bunun için iki seçenek var biliyorum.

1) USB WiFi adaptör
2) PCIe WiFi adaptör

Bu seçeneklerden hangisini tercih etmeliyim? Neden? Birde bilgisayarda internette gezinip video izlemekten çok dota oynarım. O yüzden benim için önemli olan dota gibi oyunlarda ping sorunu olmaması. Modeme mesafem ise tahmini 15 metre ve modem hemen üst katta. Herkese teşekkür ederim. Koyocağım linkteki cihaz işimi görür mü sizce?

VATAN COMPUTER - INCA - IUWA-150X 150MBPS KABLOSUZ USB ADAPT

Bende bu var. Alabilirsin. Gayet iyi çekim gücü var ama anten yuvaları çok hassas. Pek fazla kurcalama.

VATAN COMPUTER - EVEREST - EWN-689N 300MBPS KABLOSUZ USB ADAPT

Teşekkür ederim seçenekler arasına aldım alınca da fazla kurcalamam :) Siz nasıl bir ortam da kullanıyorsunuz? Modemle aranızda mesafe nedir ve dota tarzı oyunlar oynar mısınız. Oyunlarda ki pingi merak ediyorum da. Bunlara da cevap verirseniz çok yardımcı olmuş olursunuz.

Teşekkür ederim seçenekler arasına aldım alınca da fazla kurcalamam :) Siz nasıl bir ortam da kullanıyorsunuz? Modemle aranızda mesafe nedir ve dota tarzı oyunlar oynar mısınız. Oyunlarda ki pingi merak ediyorum da. Bunlara da cevap verirseniz çok yardımcı olmuş olursunuz.
Modemle aramdaki mesafe 2 bina ötesi ve ben giriş katında, modemine girdiğim kişi 3. katta oturuyor. Ben online olarak bazen wolfteam oynuyorum. Çok nadir oyundan atıyor. Onun nedenide adamın 2 bina ötede olması :D.

Uzaklık sıkıntı değil ama modem üst katta kapılardan geçmesi falan sorun kablonun. O yüzden kablo çekemiyorum. wireless kullanmak istiyorum ama hangi seçeneği değerlendirmeliyim onu soruyorum zaten ve önerebileceğiniz cihaz var mı onu soruyorum birde.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı