Uygun bütçeli anakartlar neden wifi desteği sunmuyor?

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Artık Wlan sticklerin serçe parmağın tırnagı küçüklüğüne gelen şu zamanlarda neden Wlan destegi anakartlarda standart değil? Sadece üst sınıf yada pahalı anakartlarda onboard Wlan destegi var. Diger standart anakartlar hep Wlan desteksiz.

Konuyu nereye açacağımı bilemedim ama bunu bir konuşalım istedim.

Not: Wlan: WIFI demekmis pardon.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde Mini-ITX standartında kullanıyorlar, Mid-Tower kasa olduğu yerde çakılı durur kablo çeksinler diye düşünüyor olabilirler. :D

Bence wlan kullanılmayan şirketler, kurumsal sistemler falan da düşünülüyor olabilir. Bu tip ürünleri toplu alanlar olduğu tahmin ediyorum ve onlar sonuçta gereksiz para vermemek için uğraşırlar. Bence de normal kullanıcılar için artık standart olmalı.

Basit dostum. Emperyalizm.... Aynı ürünün rengini değiştirip sonra bir özellik ekliyorlar al sana yeni piyasa. NASA çalışanının da dediği gibi dünyada bu sistem devam etmeyi sürdürürse olmamız gereken teknolojiyi yüzyıllarca geriden takip ederiz. Mesela dokunmatik telefonların 2000 yılında üretilmeye başlandığını biliyorum, ama piyasaya çok geç girdi niye, çünkü ellerindeki ürünü yavaş yavaş geliştirip parayı cebe indirdiklerinden. Neyse ki Japonya ve Rusya var. Rekabet var yani yoksa Amerika'nın Hollywood'la kölesi olduğumuz gibi teknolojisinin de kölesi olurduk.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı