Kablotv ve dijital uydu alıcısını aynı anda kullanmak

powerank

Picopat
Daha fazla  
Daıremde merkezı uydu sıstemı var, onu kullanıyorduk ama ınternetten dolayı kablo net baglatınca mecburen kalbotv seyretmek zorunda kaldık. Sımdı benım sorum su; evde tek anten gırısı var, ucuna cagaltıcı takıp bır ucuna modemı, dıger ucuna da Kablonet'ın verdıgı HD cıhazı bagladılar. Ben bu kablo TV'yı kullanmayıp kendı uydu alıcımı baglayıp onu kullanmak ıstıyorum. Bu konuda ne yapmam gerekıyor acaba? Bu konuya cok yabancıyım lütfen bılen varsa yardımcısı olursa sevınırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Eğer sorununuz devam ediyorsa cevaplamak isterim. Öncelikle kablo TV cihazını çıkarıp uydu alıcısını takarsanız Çalışmaz. Çünkü oradan internet verisi gelir uydu yayını gelmiyordur.

oturduğunuz yer İl ilçe apartman ve kullanılan sistem çok önemli. Eğer evinizde kablo TV gelen kablosu yoksa kablo TV evinize çekmek için uydu yanı yayınızı iptal etmiş olabilirler.

ayrıca dairenizde uydu kablolarının toplandığı bir yer vardır. orayı tespit ederek uydu yayını kablosunu mutlaka boşa çıkarmışlardır. Bir kablo satın alıp oraya bağlayıp uydu alıcıınıza kadar kablo çekmeniz gerekir.

Yalnız yukarda dediğim şeyi asla unutmayın. Dairelere harici bir fazladan kablo TV kablosu gelmediyse kablo TV tamircileri uydu yayını kesip hiç kablo çekmeden yayınlarını vermektedirler haberiniz olsun. Mesela İstanbul Kayaşehir’de bu şekilde yapıyorlar.
Dediklerimi yaparsanız ve yayın varsa çalışacaktır. Ben Uydu servisi, Uydu tamircisi, Çanak anten servisi | 0538 034 2404 firmasında Uyducu olarak çalışıyorum. Yapamazsanız yazın lütfen.

Daıremde merkezı uydu sıstemı var, onu kullanıyorduk ama ınternetten dolayı kablo net baglatınca mecburen kalbotv seyretmek zorunda kaldık. Sımdı benım sorum su; evde tek anten gırısı var, ucuna cagaltıcı takıp bır ucuna modemı, dıger ucuna da Kablonet'ın verdıgı HD cıhazı bagladılar. Ben bu kablo TV'yı kullanmayıp kendı uydu alıcımı baglayıp onu kullanmak ıstıyorum. Bu konuda ne yapmam gerekıyor acaba? Bu konuya cok yabancıyım lütfen bılen varsa yardımcısı olursa sevınırım.

Hocam aynı şeyi ben de merak ediyorum. Sorunu çözebildiniz mi? Merkezi sistemi kullanarak TV izlemek istiyorum, ama interneti Kablonet'ten almak istiyorum. Ben 2 yıldır Kablonet internet ve Hablo TV abonesiydim. Şimdi sözleşme bitince sadece internet almak isteyeceğim. Bu durumda TV kanallarını binanın merkezi sisteminden izlemek için neyi nereye takacağız acaba?

Hocam aynı şeyi ben de merak ediyorum. Sorunu çözebildiniz mi? Merkezi sistemi kullanarak TV izlemek istiyorum, ama interneti Kablonet'ten almak istiyorum. Ben 2 yıldır Kablonet internet ve Hablo TV abonesiydim. Şimdi sözleşme bitince sadece internet almak isteyeceğim. Bu durumda TV kanallarını binanın merkezi sisteminden izlemek için neyi nereye takacağız acaba?

Aynı sorunu yaşıyorum. Sorunu çözen oldu mu acaba? İnternetin yanın da gelen uydu alıcısını değil TV'nin kendi alıcısını kullanmak istiyorum çünkü Kablonet'in verdiği yayın berbat.

Yeni konular

Geri
Yukarı