Uydu Kanalları Ve Digiturk Aynı Anda Nasıl Kullanılır?

vicden

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben 55" Samsung Premium UHD 4K TV aldım 8 serisi. Tek kumanda özelliği de var bunda. Benim sorunum şu. Odada bulunan uydu kablosunu alıp direk Digiturk'ün arkasındaki yere takınca Digiturk çalışıyor ama bu defa uydu kanallarının hepsi gidiyor, sinyal yok diyor.
Eğer odada bulunan uydu kablosunu Samsung TV nin içinden çıkan tek kumanda özelliğinin olduğu siyah kutuya bağlarsam tüm uydu kanalları geliyor ama bu defa Digiturk sinyal yok diyor ve çalışmıyor.

Ben hem uydu kanallarını hem de Digiturk'ü istediğim zaman menüden seçim yaparak geçiş yapıp seyredebilmek istiyorum ama bu bağlantıyı beceremedim. Yardımcı olur musunuz?

Resimler aşağıdadır.

Not: Çatıda hem Digiturk çanağı hemde HD çanak vardır.

IMG_20171114_222731.jpg
IMG_20171114_222746.jpg
IMG_20171114_222916.jpg
IMG_20171114_222940.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bizim evde de oldu. Anten kablosu tek ise çiftleyeceksin, tam olarak hangi aparat kullanılıyor bilmiyorum ama bizim eve gelen usta şöyle bir aparat ile yapmıştı sanırsam. Tabi bizim evde iki TV vardı ve farklı odalarda olduğu için çanağın yanından böldük ve ayrı ayrı çektik kabloyu ama sen bu aparat ile birlikte yapabilirsin sanırsam. İkisi de aynı anda takılı olsun HDMI geçişi yaparsın.

2 Li Uydu Splitter Kablo Tv Çoklayıcı Dağıtıcı - n11.com

Usta bunu yukarıda çatıda 8 lisini yapmış. Her odaya çoğaltacak şekilde ama anladığım kadarıyle birde odanın içinde bu cihazdan takıp anteni çoğaltıp öyle bağlamam gerekecek hem Digiturk için hem diğer cihaz için. İşin güzel kısmı bu cihazdan bende iki adet var eski evden kalma ama kablo yok. Galiba kablo almak gerekecek. Teşekkür ederim cevap için.

Bu splitterlar 4K destekli olan olmayan diye ikiye ayrılıyor mu yoksa hepsi aynı mı? Normal bir splitter taksam 4K yayınları veya HD yayınları seyredebilir miyim?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı