Kabloyu takıp çıkardıktan sonra monitör çözünürlüğü değişiyor

couza

Hectopat
Monitör 1440x900 çözünürlüğünde. Hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Ekranda hafif cızırtı olunca monitörün arkasındaki VGA girişini çıkarıp taktım ve çözünürlüğü değişti. Ekranda bir tık bulanıklık gibi bir şey var. Çözünürlük ayarlarına girdiğimde de 1440x900 ayarı yok. VGA kablosunu çekip bilgisayarı kapatıp tekrar kabloyu taktım ve bilgisayarı açtım. Görüntü düzeldi ama her seferinde böyle mi yapacağım? Yardımlarınızı bekliyorum.

Monitör 1440x900 çözünürlüğünde. Hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Ekranda hafif cızırtı olunca monitörün arkasındaki VGA girişini çıkarıp taktım ve çözünürlüğü değişti. Ekranda bir tık bulanıklık gibi bir şey var. Çözünürlük ayarlarına girdiğimde de 1440x900 ayarı yok. VGA kablosunu çekip bilgisayarı kapatıp tekrar kabloyu taktım ve bilgisayarı açtım. Görüntü düzeldi ama her seferinde böyle mi yapacağım? Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekranda arıza varsa bundan dolayı da olmuş olabilir.

Kablolar tam değmez ise çizgileri çözünürlük Hz bilgilerini alamaz.
Evet hocam az önce uğraştım arkadan vga girişini o kadar da kontrol etmiştim ama kırmamak için çok itmemiştim. Biraz daha itip bilgisayara restart atınca sorun düzeldi. Bir daha kapatıp açınca olmaz umarım :) Teşekkürler.
Ekranda arıza varsa bundan dolayı da olmuş olabilir.
Teşekkürler. Sorunu şuanlık çözdüm.

Evet hocam az önce uğraştım arkadan VGA girişini o kadar da kontrol etmiştim ama kırmamak için çok itmemiştim. Biraz daha itip bilgisayara restart atınca sorun düzeldi. Bir daha kapatıp açınca olmaz umarım :) teşekkürler.

Teşekkürler. Sorunu şu anlık çözdüm.

Sevindim. İyi forumlar hocam.

Geri
Yukarı