Kabuk tutan yaraya ne iyi gelir?

Mikropları kırılıyor normaldir, sonra birdaha acı çekmez.
Yaranın üstüne olmaz.
Açık yaraya dökülen kolonya/alkol/oksijenli su/tentürdiyot mikropları öldürdüğü gibi, yaranın iyileşmesi için gerekli ortamı da allak bullak eder ve iyileşme süresini arttırır. Acı oranı artar. Oysa sargı ile sarılıp merhem sürülse iyileşme süresi azalmadan aynı işlemi görür.
Bununla birlikte, bazı bakteriler halotoleranttır, yani sadece tuza maruz kalmanın bir sonucu olarak daha güçlü hale gelebilirler. Bu nedenle, yaraya düzenli olarak tuz uygulamak, bazı bakterilerin bölgeyi daha kolay güçlendirip istila etmesine ve diğer bazı bakterileri yok etmesine yardımcı olabilir.

o da olabilir ben uzun sürerse diye söyledim kabuğun üstüne kolonya sürerse ordaki mikroplar ölür ben aynısını yaşadım kabuğun üstüne kolonya sürdüm acım fln kalmamıştı

Hocam az önce kolumda ıslaklık fark ettim böyle su gibi bir şey çıktı yaradan aileme söyledim sanırım iltihap. O su beni rahatsız etmeye başladı bende peçeteyle temizledim iltihapı. Büyürmü ya da başka bir şey olur mu? (Not: ailem birşey olmaz dedi.)

Kabuğun altından mı çıktı?

Çocukluk zamanlarında çok düşmüştük hep kolumuzda kabuk olurdu ben soyardım altından çok az sarı sıvı şey çıkardı sanırım sizde de olmuş.
Yani kötü birşey değil demi hocam yani korkmamı gerektirecek birşey yok?

Yaran taze kabuğuyla oynama kanar yoksa. Aile sağlığı veya acile gidip pansuman ettir geçmiş olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…