Kabuk tutan yaraya ne iyi gelir?

Deri bütünlüğünün bozulması bakteri gibi enfeksiyon etkenleri nedeniyle veya kimyasal maddelere maruziyet sonucu oluşabilir. Vücut bütünlüğü bozulduğunda başlayan iltihap sürecinin sonlanmaması, ağır seyretmesinin bazı nedenleri vardır.
İltihaba Ne İyi Gelir?
Elma Sirkesi.
Zerdeçal.
Zencefil.
Biberiye.
Karanfil.
Tarçın.
Sarımsak.
Nar Suyu.

Yuh kolunu keserler falan yazmış millet. Hiç sokakta top oynarken düşünce düştüğünüzü bile fark etmeden toz toprak içinde oynamaya devam etmediniz sanırım. Kolunu kesmeleri için ekstrem şartlarda, çöplükte vs. yaşaman lazım. Altından çıkan sarı sıvı da kabuğun ta kendisi aslında. O sıvıyı silmezsen o sıvının donup kabuklaştığını göreceksin. Yara için merhem al. Herhangi bir merhem verebilirler. Sür. Bir şeyin kalmaz.

Yuh kolunu keserler falan yazmış millet. Hiç sokakta top oynarken düşünce düştüğünüzü bile fark etmeden toz toprak içinde oynamaya devam etmediniz sanırım. Kolunu kesmeleri için ekstrem şartlarda, çöplükte vs. yaşaman lazım. Altından çıkan sarı sıvı da kabuğun ta kendisi aslında. O sıvıyı silmezsen o sıvının donup kabuklaştığını göreceksin. Yara için merhem al. Herhangi bir merhem verebilirler. Sür. Bir şeyin kalmaz.
Eğer et yiyen bakteri ya da bunun türünde extreme bakteri olursa kol kesilmek zorunda kalır.

Eğer et yiyen bakteri ya da bunun türünde extreme bakteri olursa kol kesilmek zorunda kalır.
Dostum o zaman ben de ''Kafama uçak düşme ihtimali var dışarı çıkmayın'' diyeyim? İmkansız değil ama çok düşük bir ihtimal. Böyle ufak bir ihtimali kalkıp ''Aman soyma kolunu keserler'' demek paranoyaklık ve mantık dışı.

Ufak bir yaranın iyileşmesi için açılan konuda uçaklar düşmeye, kollar kopmaya başlamış. Şaşırıyorum bazen.

Kabuklu yara daha tazedir. Direk yaraya temas ettiğin için canın yanıyordur. Eczaneden yara merhemi alın sürün. Kuruyana kadar yara acısı kalır. Eğer acı devam ediyorsa yaranın ötesinde fiziki darbe vardır.

Dostum o zaman ben de ''Kafama uçak düşme ihtimali var dışarı çıkmayın'' diyeyim? İmkansız değil ama çok düşük bir ihtimal. Böyle ufak bir ihtimali kalkıp ''Aman soyma kolunu keserler'' demek paranoyaklık ve mantık dışı.
Paronayaklik dediğin olay yüzünden ben küçükken eğer müdahale yapilmasaydi parmağım kesilecekti. Yasamadigim şeyi söylemem. Et yiyen bakteri değil, tam hatırlamıyorum ne yapıldı ne edildi. Ama parmak kesilebilirdi.

Kabuğu soyma enfeksiyon kapma ihtimalin var en iyisi hiç bir şey yapma.
Her şeyi göz önünde bulundurarak tahmin yürütmeliyim.
Abartma bence sadece dirseğinde kabuk oluşmuş.
Hocam duş almaya gittim bir baktım yara soyulmuş. Hemen bir sabunla iyice temizledim soğuk suyla beraber. Şimdi krem süreceğim acaba bu et yiyen bakteri falan olur mu evde soyulmuş böyle küçük parçayla sallanıyordu bende çektim yapacak bir şey yoktu. Gerçekten çok paranoyak oldum. Et yiyen bakteri falan. Kapma ihtimalim var mıdır? Bir de evet top oynarken çok düştüm ama böyle sarı bir şey çıktığını ilk defa görüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı