Kabuk tutan yaraya ne iyi gelir?

Mikropları kırılıyor normaldir, sonra birdaha acı çekmez.
Yaranın üstüne olmaz.
Açık yaraya dökülen kolonya/alkol/oksijenli su/tentürdiyot mikropları öldürdüğü gibi, yaranın iyileşmesi için gerekli ortamı da allak bullak eder ve iyileşme süresini arttırır. Acı oranı artar. Oysa sargı ile sarılıp merhem sürülse iyileşme süresi azalmadan aynı işlemi görür.
Bununla birlikte, bazı bakteriler halotoleranttır, yani sadece tuza maruz kalmanın bir sonucu olarak daha güçlü hale gelebilirler. Bu nedenle, yaraya düzenli olarak tuz uygulamak, bazı bakterilerin bölgeyi daha kolay güçlendirip istila etmesine ve diğer bazı bakterileri yok etmesine yardımcı olabilir.

Yaranın üstüne olmaz.
Açık yaraya dökülen kolonya/alkol/oksijenli su/tentürdiyot mikropları öldürdüğü gibi, yaranın iyileşmesi için gerekli ortamı da allak bullak eder ve iyileşme süresini arttırır. Acı oranı artar. Oysa sargı ile sarılıp merhem sürülse iyileşme süresi azalmadan aynı işlemi görür.
o da olabilir ben uzun sürerse diye söyledim kabuğun üstüne kolonya sürerse ordaki mikroplar ölür ben aynısını yaşadım kabuğun üstüne kolonya sürdüm acım fln kalmamıştı

Yaranın üstüne olmaz.
Bununla birlikte, bazı bakteriler halotoleranttır, yani sadece tuza maruz kalmanın bir sonucu olarak daha güçlü hale gelebilirler. Bu nedenle, yaraya düzenli olarak tuz uygulamak, bazı bakterilerin bölgeyi daha kolay güçlendirip istila etmesine ve diğer bazı bakterileri yok etmesine yardımcı olabilir.

Hocam az önce kolumda ıslaklık fark ettim böyle su gibi bir şey çıktı yaradan aileme söyledim sanırım iltihap. O su beni rahatsız etmeye başladı bende peçeteyle temizledim iltihapı. Büyürmü ya da başka bir şey olur mu? (Not: ailem birşey olmaz dedi.)

Selam. Arkadaşlar, bir yaram var dirseğimde. Bisikletimin ayarını yaparken kolumu sürttüm ve kabuk tuttu. Normalde yaralar bu kadar acımaz ama bu farklı. Dokununca, çarpınca hatta bir yere deyince bile acıyor. Krem sürdüm fakat etkisi yok. Acıyı azaltmak için ne uygulayabilirim? Biliyorum bayağı kızlar Soruyor'a döndü fakat internette cevap bulamadım. Acaba ne yapsam iyi gelir?

Yaran taze kabuğuyla oynama kanar yoksa. Aile sağlığı veya acile gidip pansuman ettir geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı