Kaby Lake İşlemciler Beklenmeli mi?

Xyzlll.02

Kilopat
İyi sosyaller. 2 adet sorum var:
  1. Skylake işlemciler yerine Kaby Lake işlemcileri beklemeli miyim?
  2. Ekran kartını Amazon'dan aldım ve yanlışlıkla MSI GTX 1070 Gaming 8G aldım. X modeline göre çok farkı olur mu? Değerler MSI'ın sitesinde var, ben anlamadım.

Şuan yeni bir sistem toplıyacak iseniz Kaby Lake serisi daha iyi olacaktır. Belirttiğiniz iki ekran kartı arasında sadece GPU frekans hızı farkı mevcut.

MSI GTX 1070 Gaming 8 G : 1551 MHZ (Base)

MSI GTX 1070 Gaming X 8 G : 1607 MHZ (Base)

İyi sosyaller. 2 adet sorum var:
  1. Skylake işlemciler yerine Kaby Lake işlemcileri beklemeli miyim?
  2. Ekran kartını Amazon'dan aldım ve yanlışlıkla MSI GTX 1070 Gaming 8G aldım. X modeline göre çok farkı olur mu? Değerler MSI'ın sitesinde var, ben anlamadım.

1. Bekleyebilirsin, ama Skylake ve Haswell yeterince iyi şuanlık. Ama tavsiyem beklemen yönünde.

2. Gaming, Gaming X, Gaming Z arasındaki tek fark frekans ve saat hızları yani en fazla 5 FPS fark vardır.

Örneğin bu videoyu izleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Performans artış oranından çok fiyat artışı oluyor İntelin bu huyunu hiç sevmiyorum o yüzden ben olsam beklemem zaten dolar gittikçe artıyor

Piyasada olmayan bişeyi beklemek bence saçmalık şuanki skylake işlemciler hangi isteğine cevap vermedi. Kaby lake çıkıncada ondan sonrakini bekleyim dersin bunun sonu yok.

Bence o kadar da saçma değil eski ürünlerde fiyat düşüşü yeni ürünlerdede performans artışı oluyor azda olsa eğer yakın bir tarihse beklenirmi beklenir bahsettiğim 1 2 ay gibi birşey ama mesela Kabylake çıktı ama ben bir sonraki mimariyi bekleyeyim o daha iyi dersen o bir hastalıktır ve mrttucar ın da dediği gibi saçmalıktır

Bence o kadar da saçma değil eski ürünlerde fiyat düşüşü yeni ürünlerdede performans artışı oluyor azda olsa eğer yakın bir tarihse beklenirmi beklenir bahsettiğim 1 2 ay gibi birşey ama mesela Kabylake çıktı ama ben bir sonraki mimariyi bekleyeyim o daha iyi dersen o bir hastalıktır ve mrttucar ın da dediği gibi saçmalıktır
Şuan Haswell i5 4460 ile Skylake i5 6402p aynı fiyatta hatta i3 4160 , i3 6100den daha pahalı bence yenisi çıkınca eskisi değer kaybeder olayı bilgisayar bileşenlerinde pek geçerli değil

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı