Kaç gün devamsızlık yapılabilir?

CypIosh

Hectopat
Ortaokula gidiyorum. Bugün gitmedim. Yarım gün tam 5 gün olacak. Sınıfta kalmamak için kaçı geçmemem lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortaokul için devamsızlık hakkın yok. Ama fazla abartma. Benim küçük kardeşim şuan 13 gün özürsüz 7 gün özürlü devamsızlığı var. Ama belge vesaire alabiliyor. Belge ve kalma durumu Lise için geçerli.

Özürsüz 10 gün, toplam 30 gün hakkınız var. Normalde 5 gün özürsüz devamsızlığı aşanlar belge alamıyor, ortaokul ve ilköğretimde böyle bir sınırlama bulunmuyor. İzinli devamsızlık için de toplam devamsızlık sınırını aşmadığınız sürece herhangi bir sınır yok ve toplam devamsızlık süresini aşınca zaten sınıfta kalıyorsunuz. Toplam devamsızlık izinli ve izinsiz devamsızlığın toplamıdır.

Özürsüz 10 gün, toplam 30 gün hakkınız var. Normalde 5 gün özürsüz devamsızlığı aşanlar belge alamıyor, ortaokul ve ilköğretimde böyle bir sınırlama bulunmuyor. İzinli devamsızlık için de toplam devamsızlık sınırını aşmadığınız sürece herhangi bir sınır yok ve toplam devamsızlık süresini aşınca zaten sınıfta kalıyorsunuz. Toplam devamsızlık izinli ve izinsiz devamsızlığın topla mıdır?

Hocam öğretmen misiniz ? Böyle gördüğüm her konuda varsınız.

Geri
Yukarı