Kaç Hz monitör alınmalı?

1300'ü geçmeyecek şekilde olursa cebimi yakmaz.
Sonradan gördüm bütçeyi. Attığım monitörler için indirim kovalayabilirsiniz ama sizin attığınızla aralarında dağlar kadar fark var sadece 200-250 TLye. Yani bütçenizi biraz arttırıp alabilirseniz iyi olur sonuçta sürekli monitöre bakıyorsunuz oyununun keyfini çıkartmanıza yarayacak parça monitör.Ben yine de 1300 altında da bakayım monitör. Atarım bulursam güzel bir şey.
1300'ü Geçemem diyorsanız Tn panel 300cd yükseklik ayarı yok ama bunu önerebilirim sanırım.

Bütçe varsa 144 yoksa 75 (75'in altına düşülmemeli bu devirde 60Hz çok yetersiz)
Neye göre yetersiz? Kime göre yetersiz? Herkesin monitörden yenileme hızı performansı beklediği yok ya. ETS 2 oynayan adam tırı önce görse ne olacak görmese ne olacak?

Sonradan gördüm bütçeyi. Attığım monitörler için indirim kovalayabilirsiniz ama sizin attığınızla aralarında dağlar kadar fark var sadece 200-250 TL'ye. Yani bütçenizi biraz arttırıp alabilirseniz iyi olur sonuçta sürekli monitöre bakıyorsunuz oyununun keyfini çıkartmanıza yarayacak parça monitör. Ben yine de 1300 altında da bakayım monitör. Atarım bulursam güzel bir şey.

İlgin için teşekkürler dostum. Dediğim gibi cok müptelası değilim böyle şeylerin oyunumu oynayıp eğlenmeye çalışırım. Dedigin gibi daglar kadar fark varsa biraz daha zorlayabiliriz bütçeyi. Zaten 60 Hz bir monitörden geçiş yapacağım için her türlü kalite farkına varırım. Yani pek de şaşalı bir şey olmasına gerek yok.

Neye göre yetersiz? Kime göre yetersiz? Herkesin monitörden yenileme hızı performansı beklediği yok ya. ETS 2 oynayan adam tırı önce görse ne olacak görmese ne olacak?
Kardeş Tırı önce ya da sonra görmüyor aynı süre içerisinde daha fazla görüntü işliyor bu da akıcılığı etkiliyor. İmkan varken neden 144 değil de 75 btercih edilsin heleki işe yarayan bir şey ise. Daha önce yazdığım gibi sadece oyunlarda değil masaüstü kullanımda da akıcılık büyük ölçüde artar .

Sonradan gördüm bütçeyi. Attığım monitörler için indirim kovalayabilirsiniz ama sizin attığınızla aralarında dağlar kadar fark var sadece 200-250 TLye. Yani bütçenizi biraz arttırıp alabilirseniz iyi olur sonuçta sürekli monitöre bakıyorsunuz oyununun keyfini çıkartmanıza yarayacak parça monitör.Ben yine de 1300 altında da bakayım monitör. Atarım bulursam güzel bir şey.
1300'ü Geçemem diyorsanız Tn panel 300cd yükseklik ayarı yok ama bunu önerebilirim sanırım.
Şuan en ideal bu diyorsan bunu alayım.

İlgin için teşekkürler dostum. Dediğim gibi cok müptelası değilim böyle şeylerin oyunumu oynayıp eğlenmeye çalışırım. Dedigin gibi daglar kadar fark varsa biraz daha zorlayabiliriz bütçeyi. Zaten 60 Hz bir monitörden geçiş yapacağım için her türlü kalite farkına varırım. Yani pek de şaşalı bir şey olmasına gerek yok.
İmkanın varsa 200-300 fazla ver kesinlikle bu farka aldığın özellikler baya büyük.Tabi BANA göre. Başka birisi 75 hz yeterlidir/Monitörde yükseklik ayarı olmasa da olur ya da parlaklık 250cd yeterlidir diyebilir.
Ben olsam bunu alırım :) https://www.epey.com/monitor/hp-x24ih-2w925aa.html
ya da bunu :) https://www.epey.com/monitor/dell-s2422hg.html
ama 150 TL fazla vermeye gerek yok dersen Tn panel senin başta attığın yerine lenovoyu tercih ederim tabi.
Tn panel tercih etmezdim diye de belirteyim :)
Sizin attığınız yerine de lenovoyu tercih ederim dememin sebebi sizin attığınızın 21.5" boyutunda olması yoksa diğer özellikler bakımından Lenovodan kötü olması değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı