PS5 için kaç Hz monitör alınmalı?

dessan44

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba ve iyi forumlar. Ağırlıklı olarak PS5 ve ara sıra da PC'de oyun oynamak amacıyla geleceğe dönük güzel bir bütçe dostu monitör arayışındayım. Fakat Hertz değerleri arasında kaybolmuş vaziyetteyim. Şu anda 60 Hz ve 1080p monitör kullanmaktayım ve ayrıca bir de 144 Hz laptop sahibiyim. Fakat oyunları 60 fps'te kilitli olarak oynadığım zaman 60 Hz monitördeki görüntünün, 144 Hz'deki görüntüye oranla daha akıcı olduğunun farkına vardım. Soruma gelecek olursak, PS5'in oyunlarının %90'ına yakınının sabit 60 fps'te çalıştığını varsayarsak, satın alacağım monitörün kaç hertz olması gerekir? Öğrendiğim kadarıyla en iyi akıcılığı sağlamak için aldığım fps değerinin, monitörümün Hertz değerine tam olarak bölünebilmesi gerekliymiş. Bu halde oyunları PS5'te 60 fps'te oynayacağımı düşünürsek, 60 Hz veya 120 Hz modellere mi bakmam daha mantıklı olur?

4K 120Hz e kadar destekliyor PS5 bütçen nedir?
Biliyorum fakat sormak istediğim konu farklı. 60 fps bir oyunu 144 Hz bir monitörde oynayınca akıcılığında 60 Hz monitöre göre biraz fark oluyor. Bu bir sorun teşkil eder mi yoksa 120 Hz veya 60 Hz monitörlere mi bakmalıyım en iyi akıcılık için? VRR denilen teknoloji PS5'te çalışıyor mu mesela? Oyunu 60 fps'de PS5'te oynarken monitör kendisini o Hertz değerine göre ayarlayabiliyor mu?

Biliyorum fakat sormak istediğim konu farklı. 60 FPS bir oyunu 144 Hz bir monitörde oynayınca akıcılığında 60 Hz monitöre göre biraz fark oluyor. Bu bir sorun teşkil eder mi yoksa 120 Hz veya 60 Hz monitörlere mi bakmalıyım en iyi akıcılık için? Vrr denilen teknoloji PS5'te çalışıyor mu mesela? Oyunu 60 FPS'de PS5'te oynarken monitör kendisini o Hertz değerine göre ayarlayabiliyor mu?

120Hz ve üstü monitör almanızı öneririm.

120Hz ve üstü monitör almanızı öneririm.
Piyasadaki modellerin bir çoğu 144 Hz ve 165 Hz değerlerine sahip özellikle 1440p olan monitörler. Peki sizce 120 Hz mi yoksa 144 veya 165 Hz mi bakmalıyım en iyi akıcılık için. 60 fps'te oynayacağımı düşünürsek PS5'te oyunları. 144'te o akıcılık hissiyatının gittiğine şahit oldum dediğim gibi. Sanırım fps değerinin Hertz değerinin tam katı olmamasından kaynaklanıyor bu durum.

Piyasadaki modellerin birçoğu 144 Hz ve 165 Hz değerlerine sahip özellikle 1440p olan monitörler. Peki sizce 120 Hz mi yoksa 144 veya 165 Hz mi bakmalıyım en iyi akıcılık için. 60 FPS'te oynayacağımı düşünürsek PS5'te oyunları. 144'te o akıcılık hissiyatının gittiğine şahit oldum dediğim gibi. Sanırım FPS değerinin Hertz değerinin tam katı olmamasından kaynaklanıyor bu durum.

1440p almayın PS5 desteği yok 1080p daha kaliteli bir monitör alın daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı