Kaç saat mewing yapmalıyım?

228522

Kilopat
Makaleler
4
Arkadaşlar geniz eti hastası olduğum için küçükken burnumdan nefes alamıyordum. 9-10 yaşında bir ameliyat oldum ve bu ameliyat sayesinde burnumdan nefes alabilmeye başladım fakat asla akıcı olmadı. Şu an burnumdan solunum yapabiliyorum ancak akıcı değil. Ağız ile solunum yaptığım için haliyle dil duruşum yanlış idi ve kötü bir vücut duruşuyla durduğum için alt çenem biraz geri, burnum kemerli oldu. 15 yaşındayım. Bunu düzeltmek için dik durmaya, dilimi doğru pozisyonda tutmaya ve burun solunumu yapmaya başladım. Amacım burnumun kemerini azaltmak ve geri olan alt çenemi biraz uzatıp olması gereken seviyeye yani alt dudağımın hizasına getirmek. Burada anlamadığım bir şey var, ben daha dün mewing yapmaya başladım ve bazen dik durmayı, dilimi doğru tutmayı, burnumdan nefes almayı unutuyorum fakat fark ettiğim an hemen düzeltip mewing pozisyonuna getiriyorum. Bu işlemi vücudumu kontrol edebildiğim her an mı yapmalıyım yoksa günlük bir süresi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar geniz eti hastası olduğum için küçükken burnumdan nefes alamıyordum. 9-10 yaşında bir ameliyat oldum ve bu ameliyat sayesinde burnumdan nefes alabilmeye başladım fakat asla akıcı olmadı. Şu an burnumdan solunum yapabiliyorum ancak akıcı değil. Ağız ile solunum yaptığım için haliyle dil duruşum yanlış idi ve kötü bir vücut duruşuyla durduğum için alt çenem biraz geri, burnum kemerli oldu. 15 yaşındayım. Bunu düzeltmek için dik durmaya, dilimi doğru pozisyonda tutmaya ve burun solunumu yapmaya başladım. Amacım burnumun kemerini azaltmak ve geri olan alt çenemi biraz uzatıp olması gereken seviyeye yani alt dudağımın hizasına getirmek. Burada anlamadığım bir şey var, ben daha dün mewing yapmaya başladım ve bazen dik durmayı, dilimi doğru tutmayı, burnumdan nefes almayı unutuyorum fakat fark ettiğim an hemen düzeltip mewing pozisyonuna getiriyorum. Bu işlemi vücudumu kontrol edebildiğim her an mı yapmalıyım yoksa günlük bir süresi var mı?
Değişim oldu mu hocam?

Değişim oldu mu hocam?
Yok hocam. En önemli kemik olan Maxilla 9 yaş civarı gelişmeyi durduruyor yani bir anlamı yok bu işin. Şuan plastik cerrahi için para biriktiriyorum. Duruma göre maxillary mandibular oestotemy veya profiloplasty düşünüyorum. Tabii değişim olmayacak olsa da burun solunumu yapıyorum çünkü çok daha sağlıklı ve doğrusu bu.

Yok hocam. En önemli kemik olan maxilla 9 yaş civarı gelişmeyi durduruyor yani bir anlamı yok bu işin. Şu an plastik cerrahi için para biriktiriyorum. Duruma göre maxillary mandibular oestotemy veya profiloplasty düşünüyorum. Tabii değişim olmayacak olsa da burun solunumu yapıyorum çünkü çok daha sağlıklı ve doğrusu bu.

Geç kaldık desene. Cidden bunu keşke çok önceden soyleselerdi. Maalesef çenem aşırı kötü duruyor geride olduğu için.

Geç kaldık desene. Cidden bunu keşke çok önceden soyleselerdi. Maalesef çenem aşırı kötü duruyor geride olduğu için.
Siz yinede burun solunumu yapın çünkü iyileşmese bile daha kötüleşebiliyor. Ayrıca estetik cerrahi kesin çözüm sunuyor. Çeneniz kaç parmak uzunluğunda?

Siz yine de burun solunumu yapın çünkü iyileşmese bile daha kötüleşebiliyor. Ayrıca estetik cerrahi kesin çözüm sunuyor. Çeneniz kaç parmak uzunluğunda?

Hocam tam olarak bakmadım ama üst dudağım ile alt çenem arasında 1 parmak boşluk var. 14 yaşındayım 15'ime gireceğim o yüzden belki mewing çenemi düzeltir dedim.

Ortodonti de çenelik takıyorlar hem dişler arasındaki çarpıklığı açmak hem de çenenizi doğru konuma getirmek için.
Anladım hocam bu sınavlardan sonra muhtemelen görüneceğim ortodontiye.

Hocam tam olarak bakmadım ama üst dudağım ile alt çenem arasında 1 parmak boşluk var. 14 yaşındayım 15'ime gireceğim o yüzden belki mewing çenemi düzeltir dedim.

Anladım hocam bu sınavlardan sonra muhtemelen görüneceğim ortodontiye.
Yani alt çene uzunluğunuz 4 parmak? 4 parmak ise pek sıkıntı olmaz, 4 parmağın aşağısı net bir şekilde estetiği bozar.

Geri
Yukarı