Kaç saatte bir idrar yapıyorsunuz?

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Çok sık tuvalete gidiyorum. Fazla bir şey de içmiyorum. Örneğin 500 ML su, 1 tabak karpuz yeyince direkt 30 dk içerisinde tutamayacak kadar idrar geliyor. Normal 1 bardak su içince ise 1 saat içerisinde geliyor. Normal mi, sizin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gün içinde 8 veya daha fazla kez idrara çıkıyorsanız normal bir durum olmayabilir tıbbi olarak. Fakat bunun altındaysa sorun yok. Verdiğiniz örneğe göre 500 ml su ve karpuz yemek gayet idrar getirecek durumlar. Yinede burası bir hastahane değil bizlerde doktor değiliz, bunu burda sormak yerine doktora başvurun.

Çok sık tuvalete gidiyorum. Fazla bir şey de içmiyorum. Örneğin 500 ML su, 1 tabak karpuz yeyince direkt 30 dk içerisinde tutamayacak kadar idrar geliyor. Normal 1 bardak su içince ise 1 saat içerisinde geliyor. Normal mi, sizin?
Hocam 500 ml su bir tabak karpuz ile birlikte 725 ml falan eder. Bu durumda bence normal çünkü zaten en az 2-2.5 Lt gibi miktarlarda su tüketmeliyiz (İllaki su içerek değil besinlerden aldığımız su dahil) Fakat çok sıklaştığını fark ederseniz diyabet olmuş olma ihtimaliniz olabilir ama bence değilsiniz.

Geri
Yukarı