Kaç tane GTA 5'iniz var?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hesabı satmayacağımı bile bile 9 tane aldım. İleri de banlanırsam sıkıntı çıkmasın diye.

Güzel yapmışsın bende 4 tane almıştım bir tane alıpda Türkçe yamadan ban yemiş birine rastladım ona verdim elimde 3 tane kaldı onlarda benim yedeğim olacak ban yersem vs. diye.

Güzel yapmışsın bende 4 tane almıştım bir tane alıpda Türkçe yamadan ban yemiş birine rastladım ona verdim elimde 3 tane kaldı onlarda benim yedeğim olacak ban yersem vs. diye.

Zaten şu an ban dalgası var yanlışlıkla ban yiyebiliyorsunuz adam kafanıza para fırlatıyor ban yiyorsunuz.

Tamamen ticari amaçlarla alıyor insanlar çünkü çoğunun bilgisayarının değeri, sizin ekran kartınızın yarısı değeri kadar bile yok. Maddi güçleri sadece kritik insanı ihtiyaçları karşılayacak kadar var. Haklı olarak en küçük fırsatı bile maddiyata dönüştürmek istiyorlar. Sizin böyle bir durumda etik beklemeniz; Afrika'lı aç çocuğun tabağına 3 dilim ekmek koyup sadece 2'sini ye, hepsini yersen ayıp olur demek gibi bir şey. İzdihamlara gülüyoruz ama neden olduğu hakkında bir saniye bile düşünmeyiz. Aramızda bulunan eşitsizlik, birbirimizi anlamamızı engelliyor. İstanbul'da, Hakkari'de Ankara'ya bağlı olmasına rağmen şartlar çok farklıdır. Bu da 2 yörenin insanını zamanla ters düşürür birbirinden uzaklaştırır. İstanbul'da gayet normal olan bir davranış, Hakkari'de bir insanı öldürecek kadar yanlış bir şey olabiliyor.
Öncelikle, başkalarının maddi durumunun iyi olması sizin savunduğunuz olguyu mantıklı kılmaz burada anlaşalım. Verdiğiniz Afrika örneği ise aynı değil çünkü orada temel ihtiyaç söz konusu. Oyun oynamak temel ihtiyaç değildir. Şimdi siz tabii ki burada esasen oyun oynamaktan ziyade oyunu stoklayıp ileride az da olsa bir fiyata satmaktan bahsediyorsunuz durumu kötü olanlar için ama siz de buradaki herkes gibi pek alâ biliyorsunuz ki ülkemizde artık eskisi gibi küçük yaşlarda çalışmaya başlayıp çöplerden para toplayan kişilerin sayısı zibilyonda bir. Gereksiz duyar kasmayın, hiç kimsenin durumu bu kadar kötü değil. Durumu bu kadar kötü olan birisi de öyle kolay kolay internette elini kolunu sallayarak bedava oyun alamaz.

Son verdiğiniz örnek yine bir o kadar gereksiz ve alakasız. Orada kültür ve anlayış farkı söz konusu fakat doğru bir tanedir. Bu, doğruyu değiştirmiyor. Bir şey yanlışsa her yerde yanlıştır, insanların hatası söz konusu.

Ne boş yapmışsın cidden.
Eğer o yazdıklarımı boş olarak görüyorsan demek ki hala dediklerimi anlamamışsın. Acıyorum sana, öyle bir kafan var ki dediklerimi boş olarak görüyorsun. Şöyle örnek vereyim sana; ileriki zamanlarda RDR 2 bedava verilecek diyelim, fakat önceki bedava oyunlarda Türkiye bu bedava olayını öyle istismar etmiş ki dağıtan mecra Türkiye'ye vermiyor o oyunu. Hoşnut olur muydun bu durumdan? Hala dediklerimin arkasındayım, bedava olan bir şeyden bile para kazanmak isteyen bir insan varsa karaktersizdir, bencil ve düşüncesizdir.

Oyun oynamak bir ihtiyaç değil lükstür. Evet ülkemizde herkesin ekomonik durumu iyi değil, her oyunu alacak güçte değil. Fakat bu bedava bir oyundan para kazanmasını meşrulaştıramaz. Hala fırsatçılıktır o kişinin yaptığı. Zaten Epic Games'ten bedava oyun dağıtıldığını bilip, birsürü hesap açarak istismar eden birisi, zaten internete sürekli erişim sağlayabilecek ekonomik düzeydedir. Yani gelip burada duygu sömürüsü yapmayın lütfen. Hala satmaya çalışan insanların fırsatçı birer yaratık olduğunu değiştirmiyor bu dedikleriniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı