Kaçak film izlemekten bir şey olur mu?

60 mı bence 80 filan 😂

80 mi? En az %95 falandır. Sokağa çıkın 10.000 kişiye sorun internetten film izlediniz mi diye en az 9999 kişi izledim der 1 kişi de korkusundan doğru cevap vermez.

Ben 1 saat önce the Rise of empires: Ottoman dizisinin 1.sezonun 1.bölümünü izlemek için bir kaçak film sitesine girdim. Sitede yaklaşık 1-2 dakika durdum sonra çıktım. Bildiğime göre kaçak film izlemenin cezası 6 ay ile 2 yıl arası hapis. 12 yaşındayım korkuyorum bir şey olur mu?

En fazla kumar reklamı görürsün ayrıca izlemenin cezası olmaz paylaşmanın cezası olur.

Onun yaptırımı olsa siteleri açıp korsan film ve dizi yükleyenlere ceza verilirdi. Senin korsan film ve dizi izlediğini kim nerden tespit edecek? Milyonlarca vatandaşımız o şekilde yapıyor. Herkes yapıyor diye doğru mu? Tabi ki değil. Ama başka çaresi yok. Günümüzde dijital platformlar sayesinde film-dizi izlemek daha kolay hale geldi ama para vermek istemeyenler hala çoğunlukta.

Onun yaptırımı olsa siteleri açıp korsan film ve dizi yükleyenlere ceza verilirdi. Senin korsan film ve dizi izlediğini kim nereden tespit edecek? Milyonlarca vatandaşımız o şekilde yapıyor. Herkes yapıyor diye doğru mu? Tabii ki değil. Ama başka çaresi yok. Günümüzde dijital platformlar sayesinde film-dizi izlemek daha kolay hale geldi ama para vermek istemeyenler hala çoğunlukta.

Bu ceza sistemini kim uydurduysa korsan film izlemeyi bırakmalı kendileri yapıp başkalarına ceza kesiyorlar :D

Ben 1 saat önce the Rise of empires: Ottoman dizisinin 1.sezonun 1.bölümünü izlemek için bir kaçak film sitesine girdim. Sitede yaklaşık 1-2 dakika durdum sonra çıktım. Bildiğime göre kaçak film izlemenin cezası 6 ay ile 2 yıl arası hapis. 12 yaşındayım korkuyorum bir şey olur mu?

Bir şey olmaz merak etme. Bu ülkede katiller o kadar yatmıyor.

Senin dediğine göre sadece yayınlıyan ceza alıyor ancak ben mart ayında yeni gelen bir yasayla artık izleyenede ceza geldiğini duymuştum.

Hocam ay başında IP-TV kullananlara ceza gibi bir haber popüler olmuştu ondan bahsediyor galiba arkadaş ama bahsi geçen haber yürürlükte olsa buraya mesaj yazacak kimse kalmaz.

Geri
Yukarı