Kadın Sünneti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ichimaru

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
‘Kadın Sünneti’ yani klitorisin (bızır) kesilmesi (Klitoridektomi), Kadın Cinsel Sakatlamalarının en yaygın yöntemidir. Bu sünnet'ten çok penisektomi ( yani erkekte penisin kesilmesi) ile özdeştir ve eş anlamlıdır. Erkek sünneti, penisi örten koruyucu derinin kesilmesini içerir, ama penise zarar vermez. Kadında yapılan sünnet ise en hafifi klitorisin, bızır, kesilmesi ( Klitoridektomi ) olup amaç, kadında cinsel zevk organı olan klitorisi tahrip ederek bekareti korumak, kadının cinselliğini ve cinsel duygularını engellemek olup bir çok istenmeyen tıbbi komplikasyonlara risklere hatta ölüme dahi sebep olabilmektedir. Ülkemizde uygulanmayan ve geleneklerimizde kesinlikle olmayan bu sünnet tipi daha çok Afrika ülkelerinde yaygındır.

Bunun islamda olmasını bana açıklar mısın? Çok merak ettimde. @Emre Kağan

Son düzenleyen: Moderatör:
Sünnet bir İslâm geleneği değil eski Mısır geleneği. Eski Mısır tabletlerinde sünnet edilenlerin tasvirleri var. Ayrıca Musevilerde de sünnet var.

Yok cidden saçma yani Technopat'ta böyle mesajlar, ve bunlara istinaden açılan konular...
Burasının her ne kadar teknoloji forumu olsa da alternatif hayat ve konu dışı bölümümüz var. Yani insanlar aklına takılan her türlü soruyu sorabilir diye düşünüyorum. İster dini ister milli ister siyasi. Her farklı düşünce ile uçsuz bucaksız bilgi okyanusuna bir damla eklemekteyiz, farklı bakış açıları görmekteyiz.

Lütfen konu dışı dahi olsa şöyle konular açmayın, açarsanız da onaylanmasın. Açtırtanlara da ceza verilsin. Forumu kirletmekten başka bir durum yok.

Şu an telefondayım etiketleyebilen varsa Recep Baltaşı veya herhangi bir moderatörü etiketlemesini rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı