Kadınlar Günü Kutlanmalı mı?

Nafaka, en ufak şeyde erkeği kadın düşmanı yapma, erkek cinayetlerinin haber yapılmaması. Şu an bunlar aklıma geldi.

Hocam her gün kadınlar erkekleri döverek öldürüyor, değil mi? Ama kadının gücünden korkup hiç haber yapılmıyorlar. Bunlar hep Amerika'nın oyunları zaten. Komiksiniz hocam vallahi.

Hayır, kutlanmaması gerektiğini düşünüyorum. Eğer sen yılın 364 günü kadını hor görüp, dövüp, şiddetin her türlüsünü uyguluyorsun, sadece 1 gün gidip çiçek alıyorsun, belki yemeğe gidiyorsun. Yılın 364 günü kadına hor gördüğünü değiştirmez. Ayrıca 8 Mart gibi günler ekonominin dönmesi, alışveriş yapılması içindir. Tıpkı Anneler ve Babalar günü, doğum günleri, yıldönümleri gibi.

Nafaka mevzusu bildiğiniz gibi değil. Adil olduğunu savunmuyorum fakat, sanılan kadar da adaletsiz değil.
en ufak şeyde erkeği kadın düşmanı yapma
Bu feminazilerin suçu. Tüm kadınları suçlamak tüm erkeklere katil demek ile aynı şey.
erkek cinayetlerinin haber yapılmaması
Kısmen katılıyorum. Fakat her gün bir erkek, bir kadın tarafından öldürülmüyor. Arada fark var.

Harbiden okuyunca ne hâle gelmişiz dedim. Acaba bu dünya kimin hatrına dönüyor merak ediyorum helak olmamız lazım böyle giderse. Konu saptırılıyor, millet asıl mesaja odaklanmıyor.

Arkadaşlar selamlar. Öncelikle konu hassas olduğu için şimdiden herkesi düşünceli olmaya ve fikirlerimizi güzelce paylaşmaya davet ediyorum. Arkadaşlar, bana Kadınlar Günü'nün kutlanması saçma geliyor. Vikipedi Kadınlar Günü'nden "dünya Kadınlar Günü, birleşmiş milletler tarafından bu şekilde tanımlanmış olarak her yıl 8 Mart'ta kutlanan uluslararası bir gündür. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır. Dünya Kadınlar Günü, kadın hakları hareketinde bir odak noktasıdır." şeklinde bahsediyor. Cinsiyet, hak ve özgürlükler konusunda eşit olmamızı tabii ki destekliyorum, destekliyoruz ancak bu günün kutlanması amaca ters düşmüyor mu? Kadınlar erkekler eşitse, kadınlar çalışabiliyorsa, özgürlerse biz bunu neden kutluyoruz? Bu zaten olağan bir şey değil mi? Olması gereken şeyleri sürekli bu böyle olmalı şeklinde söyleyip kutlamak kadınları küçük düşürmüyor mu? Cinsiyet eşitliği vs. bunları zaten biliyorsak destekliyorsak lafının bile geçmemesi lazım değil mi? Yanlış anlayamayın lütfen, yalnızca bana garip geldi. Sizin fikirlerinizi öğrenmek istedim. İyi günler dilerim.

Kutlamak o kadar mantıklı değil eşitlik isteniyorsa erkekler günüde kutlansın bende Kadınlar Günü'nü kutlarım.

Nafaka mevzusu bildiğiniz gibi değil. Adil olduğunu savunmuyorum fakat, sanılan kadar da adaletsiz değil.

Bu feminazilerin suçu. Tüm kadınları suçlamak tüm erkeklere katil demek ile aynı şey.

Kısmen katılıyorum. Fakat her gün bir erkek, bir kadın tarafından öldürülmüyor. Arada fark var.
Bir kadın akrabam evlenip boşanıp eski eşinden aldığı nafaka ile başka bir adamla aynı evde yaşıyor... Bilmiyorum adalet gerçekten kendini çok sorgulatıyor Türkiye'de hem kadınlar için hem erkekler için.

Bir kadın akrabam evlenip boşanıp eski eşinden aldığı nafaka ile başka bir adamla aynı evde yaşıyor... Bilmiyorum adalet gerçekten kendini çok sorgulatıyor Türkiye'de hem kadınlar için hem erkekler için.
Ülkemizde adalet yok. Eğer akrabanızın eski eşi "Artık bakıma ihtiyacı yok, yeni bir eşi var." gibi bir gerekçeyle dava açarsa nafaka vermek zorunda kalmayabilir.

Kadın olmadığım için kutlamıyorum. Erkekler günü olsa da kutlamam. Çok gay bir durum olurdu bence.
Başta erkekler günü olsaydı kutlarım yazıyordu ama :d?

Gay kelimesi spoiler içine alınacak argo bir kelime değil, insanların cinsel yönelimleri argo kelime olarak geçmemeli. Ayrıca neden erkekler gününü kutladığın için gay olasın ki?

Çirkin zihniyetinizi bir an önce değiştirmeniz dileğiyle, gözardı listeme hoşgeldin :)

Ülkemizde adalet yok. Eğer akrabanızın eski eşi "Artık bakıma ihtiyacı yok, yeni bir eşi var." gibi bir gerekçeyle dava açarsa nafaka vermek zorunda kalmayabilir.
İşin garibi de o açtı ancak sesli görüntülü kanıtlara rağmen dava düştü ve nafaka ödemeye devam ediyor. Gerçekten umutlarım günden güne azalıyor. Makinistlik okuyorum ilk planım farklı bir ülkede makinist olabilmek.

Geri
Yukarı