Kadınlar Günü Kutlanmalı mı?

Şimdi aklıma şöyle de bir şey geldi. İş sonu uzun mesailere kalanların, yapması gerekenden çok daha fazla iş yapanın, risk almaktan korkmayanın daha çok erkek olduğunu düşünürsek daha yüksek mevkilerde olmalarını da açıkçası kıskanıp bu tarz eşitliği öne sürüp bazı durumlarda haksız kazanç, haksız mevki, koltuk, iş gücü istediklerini de düşünmüyor değilim açıkçası. (Kendi şahsi düşüncemdir)
İş sonu uzun mesailere kalamamalarının sebebi akşam eve geldiklerinde temiz bir ev, sıcak yemek bulamazsa eşlerinden psikolojik/fiziksel şiddet görmelerinden korkmaları olabilir mi? :D
Kadınları övmek için bile, "dünyanın yarısını kadınlar yetiştirir" diye bir cümle kullanılıyor. Ev hayatına dair tüm sorumlulukları onların sırtına yüklerken iş hayatında geri kaldıkları için sizi kıskandıklarını mı düşünüyorsunuz? :D

İş sonu uzun mesailere kalamamalarının sebebi akşam eve geldiklerinde temiz bir ev, sıcak yemek bulamazsa eşlerinden psikolojik/fiziksel şiddet görmelerinden korkmaları olabilir mi? :D
Kadınları övmek için bile, "dünyanın yarısını kadınlar yetiştirir" diye bir cümle kullanılıyor. Ev hayatına dair tüm sorumlulukları onların sırtına yüklerken iş hayatında geri kaldıkları için sizi kıskandıklarını mı düşünüyorsunuz? :D
Yalnız bunu yapan sadece evli olanlar değil yüksek çoğunluk.
İroni değil mi? Lütfen ironi olsun, lütfen, lütfen, lütfen.
Sakin olun efendim kesin ironidir değilse komik değil çünkü.

İroni değil mi? Lütfen ironi olsun, lütfen, lütfen, lütfen.
İroni dedin!

Silivri'de 44 koronavirüs vakası | TÜRKİYE | DW | 08.05.2020

Bir keresinde alt komşumuzun kadınlar gününü kutlamıştım o da ''Aferin, kadınlara böyle saygılı olacaksınız, biz erkeklerden daha güçlüyüz'' gibi bir şey demişti. O günden beri kutlamadım kutlamayacağım. (Anneminki hariç)
Haklı isyan ne diyelim. 😃

Geri
Yukarı