Kadınlar neden askere gitmez?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Askerliği silah kullanmadan ibaret mi görüyorsunuz cidden? Yani daha askerliğin ne olduğunu bilmiyorsunuz ki. O nöbeti tutabilmek için dağa çıkabilmek için o savaş anındaki (tabii şuan değiliz fakat varsayım yapıyorum) strese karşı savaşmak için bir güce ihtiyaç duymak lazım. Askerliği çok yanlış anlamışsınız, çok.

Ordusunda kadinlarin gorev yaptigi silahli kuvvetlerin bu zorluklardan haberi yok o halde?
Her asker seyit onbasi olacak diye bir kaide yok.

Ordusunda kadinlarin gorev yaptigi silahli kuvvetlerin bu zorluklardan haberi yok o halde?
Her asker seyit onbasi olacak diye bir kaide yok.
Her kadında bu güç yok diye bir şey demedim zaten. Bazılarının ruhunda askerlik ruhu vardır ve asker olmak ister. Bu kadar basit.

Eskiden savaşlarda fiziksel güç önemliydi orta çağda mesela artık bir tetik ile her şeyi vurabiliyorsun askere gitmenin zorunlu olduğu ülkeler de var mesela İsrail, bir de Norveç vardı tam bilmiyorum 2016'da karar vermişlerdi Norveç'le ilgili.

Her kadında bu güç yok diye bir şey demedim zaten. Bazılarının ruhunda askerlik ruhu vardır ve asker olmak ister. Bu kadar basit.
Iyi de askerlik fiziksel oldugu kadar mental olarak da bir hazirlik degil mi?
O ruh olmasa da gitsin, sanli Turk Silahli Kuvvetleri gereken ruhu empoze edecektir.
Sanki erkekler siraya mi giriyor "beni askere alin" diye. Secme sansi versen %99 u gitmez.

Kimse asker olmak istemez erkek ve kadınlar için tabii kişiden kişiye değişir.

Hangi işi? Bir tek çocuk bakma işi var onu da bir zahmet yapsın, doğası gereği bunun ucundan bir zahmet tutsun. Başka ne işi var? Evdeki her işin bir aleti var, çamaşırları çamaşır makinesı yıkıyor, bulaşıkları bulaşık makinesı yıkıyor, evi elektrik süpürgesi süpürüyor. Erkekler ağır işlerde çalışıyor müdürden patrondan azar işitiyor karnı aç yorgun argın eve geliyor bir zahmet ev işlerini üstlensinler.

Sendeki de ilginç bir kuyruk acısı olmuş. Kadınları çok asağılıyorsun ve küçük görüyorsun ama bahsettiğin işler o kadar kolay değil hele ki çocuk yetiştirme hiç kolay değil dostum. Ha ek olarak belirteyim kadınlar kurtuluş savaşı basta olmak üzere bir çok savaşta büyük rol oynamıştır bil istedim ;)

Iyi de askerlik fiziksel oldugu kadar mental olarak da bir hazirlik degil mi?
O ruh olmasa da gitsin, sanli Turk Silahli Kuvvetleri gereken ruhu empoze edecektir.
Sanki erkekler siraya mi giriyor "beni askere alin" diye. Secme sansi versen %99 u gitmez.
Klasik Türk ailesi içinde yetişmiş bir erkek o mental hazırlığı illa ki çocukluğunda yapmış olur bence.
Madem TSK o ruhu empoze ediyor, neden askerliğe gitmek için can atmıyor millet? (Bence TSK'nin eski hali şimdiki TSK'ye bin basar, şu an millet askerliğini Türklük duygusu kazanamadan bitiriyor maalesef.)
Erkekler'in %99'u istemezse, kadınların da neredeyse %99,99'u istemez emin olun.

İlla para vereceksin diye bir şey mi çıktı azımdan.
İki tane şık var ya para vereceksin yada aylarca askeriyede sürüneceksin, ayrıca her erkek savaşa girmiyor, erler eğitim görüyor, kadınlar da eğitim görsün, yatıp kalkıp sürünsün, azar işitsin.
Kriter mi? Bak kadınlar şu an senin için sıraya dizildi!
Kadın düşmanlığını kes derim.
Senin gibi erkeğe yazıklar olsun. Kendi hemcinsimin hakkı için mücadele veriyorum sen gelmiş 1.50 boyunda sivilceli makyaj güzeli, iri yarı kezbanları arşa çıkartıyorsun.
Aynen kankam savaşta zaten sadece tetiği çekebiliyor musun diye bakıp alıyorlar. Ne saçma bir bakış açısı, çocuk bile çeker tetiği.
Kadınlar güçsüz değil, koca kadın tetiği de çeker nişan aldığı yeri de vurur. Pkk dağ kadrosunun yarısı kadınlar, ve o kadınlar takır takır Türk askerini vuruyor, çok mu güçsüzler ? Yıllardır savaşıyoruz.

Pkk dağ kadrosunun yarısı kadınlar, ve o kadınlar takır takır Türk askerini vuruyor, çok mu güçsüzler ? Yıllardır savaşıyoruz.
Onlar aldığı yardımlar sayesinde bu kadar yıldır savaşıyoruz. Ayrıca onların sistemi Türkiye'deki gibi değil. Zorunlu alıyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı