Kadınları tanıyalım

Yapılan genel yorumlardan anlaşılıyor ki, kadınlar gerçekten tanınmıyor, isabetli bir konu olduğu daha net anlaşıldı.
Bir kaç yıl önce milletvekilinin biri "Kadınların gülmesi, önümüzden geçmesi ayıp" demişti.
Hiç de tepki görmemişti, hatta destekçileri daha çoktu, demek adam halkı iyi tanıyormuş.
Kusura bakmayın, kadınları tanıtmanın ve onlara saygı önermemin bu kadar kötü bir şey olduğunu bilmiyordum, özür dilerim.
"
İffet sadece bir isim değil kadın için de bir süstür iffet, erkek için de bir süstür. İffetli olacak erkek de olacak, zampara olmayacak eşine bağlı olacak, çocuklarını sevecek" dedi. Arınç, "Kadınsa o da iffetli olacak. Mahrem namahrem bilecek. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak, bütün hareketlerinde cazibedar olmayacak
"
İşleri çarpıtmayalım lütfen ! Kahkaha atmayacak diyor iyi de demiş kadınlar toplumu ortasında eşek gibi anırarak gülüyor ve bu çoğu insanı rahatsız ediyor. Erkekler de böyle bir şeye hiç tanık olmadım. Üstelik önümüzden geçmesi ayıp demiyor madem dedikleri anlamıyorsunuz bir yerlerinizden uydurmayın efendim !

Açıkçası, sağduyulu üye sayısının yüksek olduğunu düşündüğüm ve bu yüzden sevdiğim bir forumda, kendi halinde bir açılış mesajının bu denli rahatsızlık yarattığını görmek çok üzücü. Mesaj, bir cinsiyetin güzellemesini içeriyor mu derseniz, evet, fazlasıyla içeriyor. Fakat en ufak bir rahatsızlık duyulacak ve karşı gelinecek derecede olduğunu düşünmüyorum; hele ki tarihsel süreçte, karşı cinse yapılagelmiş olan güzellemelerin boyutu ile karşılaştırıldığında.

Belki ağır olacak fakat bu denli hafif bir pozitif ayrımcılık çağrısından rahatsız olunduğu vakit, kişinin önce kendine bakmasında, sokak ortasında bir ruh hastasının çağrısı ile iftiraya uğrama ihtimalinin, o çağrıya sorgulamadan koşan veya trafikte sadece insan dövme arzusunda olan ruh hastaları tarafından levyeli saldırıya uğrama ihtimalinden gerçekten yüksek olup olmadığını sormasında yarar var.

Açıkçası, sağduyulu üye sayısının yüksek olduğunu düşündüğüm ve bu yüzden sevdiğim bir forumda, kendi halinde bir açılış mesajının bu denli rahatsızlık yarattığını görmek çok üzücü. Mesaj, bir cinsiyetin güzellemesini içeriyor mu derseniz, evet, fazlasıyla içeriyor. Fakat en ufak bir rahatsızlık duyulacak ve karşı gelinecek derecede olduğunu düşünmüyorum; hele ki tarihsel süreçte, karşı cinse yapılagelmiş olan güzellemelerin boyutu ile karşılaştırıldığında.

Belki ağır olacak fakat bu denli hafif bir pozitif ayrımcılık çağrısından rahatsız olunduğu vakit, kişinin önce kendine bakmasında, sokak ortasında bir ruh hastasının çağrısı ile iftiraya uğrama ihtimalinin, o çağrıya sorgulamadan koşan veya trafikte sadece insan dövme arzusunda olan ruh hastaları tarafından levyeli saldırıya uğrama ihtimalinden gerçekten yüksek olup olmadığını sormasında yarar var.
Evet daha yüksek efendim demek istediğinizi nazik bir biçimde dile getirmeniz beni büyüledi diyebilirim.Tarihsel süreçte erkeklerin ön planda olduğu apaçık ortada olduğunu biliyoruz ama bu zamanda kadınlara yapılan haksızlık ile erkeklere yapılan haksızlıkların sayısının eşit olmasına rağmen kadınlara çok haksızlık yapılıyormuş gibi davranan insanlara bizim sinirimiz.

Son düzenleme:
"
İffet sadece bir isim değil kadın için de bir süstür iffet, erkek için de bir süstür. İffetli olacak erkek de olacak, zampara olmayacak eşine bağlı olacak, çocuklarını sevecek" dedi. Arınç, "Kadınsa o da iffetli olacak. Mahrem namahrem bilecek. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak, bütün hareketlerinde cazibedar olmayacak
"
İşleri çarpıtmayalım lütfen ! Kahkaha atmayacak diyor iyi de demiş kadınlar toplumu ortasında eşek gibi anırarak gülüyor ve bu çoğu insanı rahatsız ediyor. Erkekler de böyle bir şeye hiç tanık olmadım. Üstelik önümüzden geçmesi ayıp demiyor madem dedikleri anlamıyorsunuz bir yerlerinizden uydurmayın efendim !

İsterse kahkaha atar isterse kıyafetsiz dolaşır bunlardan rahatsız olan da sorun vardır. :) Erkeklerde böyle bir şeye tanık olmaman için sadece kadınlara fokuslanıp gezmen gerekli heralde.

"
"
Kardeşim ben sokakta anırarak gülüyorum, erkeğim, bir kadın yapsa da şaşırmam.

Ciddiyetle okuyordum...

Homo Sapiens'lerin varlığından bu yana dişiler üzerindeki etkisi kadın üzerinde böyle bir yapı oluşturmuştur.
Koala.jpg

Nesnelden çok öznel cümleler kullanılmış sadece yukarıdaki değil, yazılanların yarısından çoğu öznel.

Şimdi cins cins yanıt verenler gelmeden;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

cg.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı