Kadınların fiziksel görünüşlerine göre seçilme saçmalığı

MuhammedA

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Bunu çevremdeki herkes yapıyor ve bunun saçma olduğunu düşünüyorum. Hele ki bir de evlilik olduğu zaman iş daha sıkıntı. Sebebi ise daha güzelini bulduğu zaman ondan ayrılmasıdır. Benim düşünceme göre, kadınlar güzellikle değil de, seçen kişinin kendi yeteneklerine göre seçmelidir. Çirkin ya da güzel olması bir şey değiştirmez çünkü zaten o kadını seçme sebebi güzelliğinden değil, kendi özellikleri, becerilerine göre daha uygun olmasıdır. Benim düşüncem bu şekilde. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Bu dediklerim erkekler içinde geçerli.

Not: "Bunu buraya neden yazdın" diyen arkadaşlar olacaktır. Sebebi ise buradaki insanların kararların ya da fikirlerin daha mantıklı olmasıdır.

Son düzenleme:
Güzellik göreceli bir kavram. Bir insan görme engelli olmadığı sürece evleneceği kişiyi asla tamamen iç güzelliği ile seçmez. Mutlaka görsel olarak da onun görsel zevkini etkileyen bir şey vardır. Birçok kişi senin düşüncenin aksine eşini eşine göre çok daha orantısız vücut hatlarına sahip kişiler ile aldatıyor. Aldatmak ahlaki bir yoksunluk kaynaklıdır, güzelliğe önem vermekle değil.

Dış görünüşe bakıp acı çekenlerin kafası yerine geliyor ama diğerlerinin hala aklı bir karış havada. Ultra güzel bir şeytanla mı çıkmak istersen yoksa orta güzellikle sıradan ama iyi kalpli birisi mi?

İlk görüşte dış görünüş öndedir ama onun dışında önde değil bence.
Benim için her süreçte öndedir hocam. Mesela bana göre kadınlarda kıl berbat görünür veya kuru bir cilt.
Dış görünüşe bakıp acı çekenlerin kafası yerine geliyor ama diğerlerinin hala aklı bir karış havada. Ultra güzel bir şeytanla mı çıkmak istersen yoksa orta güzellikle sıradan ama iyi kalpli birisi mi?
Hem iç hem de dış olarak iyi bir kadın varsa onla.

Geri
Yukarı