Kadınların Şahitliği Meselesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@acv doğuştan Müslüman olmaya zorlandığımız için öyle geliyor olabilir, ben ilk okuduğumda sadece İsrailoğulları'nın çevirdiği işleri anlatan bir kitap hissi aldım. Benim anneannem ve dedem bir keresinde bana "Spor yapacağına namaz kılsana, namaz da hareket sonuçta. Yatıp kalkıyorsun, sağa sola dönüyorsun. Sporla vaktini boşa harcama" demişti. Kendileri ise tüm namaz vakitlerini sünnetleriyle ve nafileleriyle kılarlardı. Onları çok severdim fakat bu "dindar"lıkları yüzünden biraz uzaklaşmıştım. 5 kere Kâbe'ye falan gittiler, evlerini yenilemeyi erteleyip Kâbe'ye gidiyorlardı. Böyle bir ailede yetişince Müslüman doğuyorsun. Çoğu kişinin ailesinde bu tip insanlar vardır. "Dinde zorlama yoktur"a karşı geliniyor bu ülkede. Mesela ben askerlik yaparken sünnet olmayanları zorluyorlardı.
Dostum, Allah'u Teala seni yaratmış,sana ecelin gelene kadar zaman vermiş, 1 günde 5 vakit ayırsan kendine, hiç bir zararı olmaz. Öldükten sonra ilk sorgumuz namaz kıldın mı diyecekler? Spor'a vakit ayırabiliyorsan, eğlenmeye,yemeğe vakit ayırabiliyorsun.
1 günde 24 saat var, sadece 1 saatini ayırsan, korona var camiiye'de gidemeyebilirsin evde kılabilirsinde. Anneannen ile deden en iyisini yapmış, ahiret için çalışıyolar ne güzel, Allah bizede nasip etse İnşAllah.
Ayrıca sünnet içinde;

Sünnet nedir sünnetin dini ve kültürel açıdan gerekliliğinin yanı sıra sağlık açısından da çok faydalı olduğu bilimse olarak kanıtlanmıştır.

Penis kanseri olasılığını azaltır.

• Sünnetli bir bireyin partnerinin rahim ağzı kanserine yakalanma olasılığının az olduğu bilimsel olarak kanıtlamıştır.

• İdrar yolu enfeksiyonlarından korunmakta önemli rol oynar.

• Cinsel yolla bulaşabilecek hastalıkların önüne geçilmesini sağlar. Örneğin HIV virüsü gibi, HIV virüsü bulaşması sonucu AIDS hastalığı görülür. Sünnetli peniste bulaşıcı hastalıklara yakalanma olasılığı diğerine göre daha azdır.

• Hijyen açısından büyük öneme sahiptir. Sünnetsiz penisin enfeksiyon kapma olasılığı daha yüksektir. Çünkü penisi saran derinin iç kısmının temizlenmemesi halinde hastalıklar oluşabilir.

• Penisin yapısal bozuklukları sonucu durumun tedavi edilebilmesi sünnet tercih edilir. Bu durum genelde bebeklik döneminde fark edilir. Sonrasında sünnet yapılır ve tedavi edilir.

Bakıldığında sünnetin hem erkek açısından hem de kadın açısından yararları bulunmaktadır. Sünnet nedir sünnet bir nevi hastalıklardan korunmak için gereklidir
.

@Coolkaan123 adam akıllı kaynak göster. İnşallah'ı bile yanlış yazıyorsun sırf Allah'ın A'sı büyük olsun diye. Küçük yazsan küçülmez ki Allah. Sünnetin yararlarını ispatlamazsan yanlış bilgilendirme alırsın. Bilmiyorum hiç açıp okudun mu, yoksa en pahalısından alıp duvara mı çiviledin; Kur'an'da o şekil bir sünnet geçmiyor. Bazı "dindar"lar peygamberimizin de sünnetli doğduğunu iddia ediyor, gidip baktılar ya. Öyle olsa bile bu bir gerekçe değil. Ona kalırsa peygamberimiz yetimmiş, demek ki sünnet olduğu için babamızı da öldürmeliyiz.

Son düzenleme:
@317678 Örnek alınasın diye eklenmemiş aslında, ayeti okuduysanız Peygambere mahsus olarak helal edilen kimselerin kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Evrensel bir kitapta peygambere hangi kadının helal olduğunun ne işi var diye sormaz mı insan?

-ki sonuncusu diğer müminlere değil, zatına mahsustur - sana helâl kıldık.

@Coolkaan123 adam akıllı kaynak göster. İnşallah'ı bile yanlış yazıyorsun sırf Allah'ın A'sı büyük olsun diye. Küçük yazsan küçülmez ki Allah. Sünnetin yararlarını ispatlamazsan yanlış bilgilendirme alırsın.

Al sana kaynak.

Eğer o sayılıyorsa al.

Eğer o sayılıyorsa al.

Faydasıda çok olduğu gibi elbet zararlarıda vardır.

(İbrahim aleyhisselam, 80 yaşında [sünnet emri gelince gecikmemek için] balta ile kendisini sünnet etti.) [Buhari]

Yanlış anlamada, çok sorguluyorsun dini, Allah Muhafaza dinden çıkarsın, öğüt vermiyorum, söylüyorum sadece. Ahiretine yazık etme.

Faydası da çok olduğu gibi elbet zararları da vardır.

(İbrahim aleyhisselam, 80 yaşında [sünnet emri gelince gecikmemek için] balta ile kendisini sünnet etti.) [Buhari]

Peki. Bu Kur'an'da geçiyor mu? Parantezi çıkarıp okuduğunda bize de farz olduğu kanısına varılabilir mı? Hayır. Parantezleri çeviren kişi kafasına göre ekler eğer bilmiyorsan. Hepsini geçelim, neden o 80 yaşında olurken ben 4 aylıkken oluyorum? Neden ben değiştirilmiş İncil'de geçen ayete göre kendimi kestiriyorum? O Buhari sanılan ayet aslında İncil'de geçiyor.

Yanlış anlamada, çok sorguluyorsun dini, Allah Muhafaza dinden çıkarsın, öğüt vermiyorum, söylüyorum sadece. Ahiretine yazık etme.
Zaten kitabın kendisinde sorgulamamız emredilmiyor mu? Dinden çıksa bile bundan size ne?

@Coolkaan123 o yalan yanlış kaynaklara göre kadınlar da sünnet olmak zorunda. Hatta güya peygamberimiz demiş ki "fazla derin kesme ki ilerde zevk alabilirsin, derinden kesersen zevk alamaz." Sünnet sevap değildir, aksine günahtır. Sebebini merak ediyorsan açıklarım.

Peki. Bu Kur'an'da geçiyor mu? Parantezi çıkarıp okuduğunda bize de farz olduğu kanısına varılabilir mı? Hayır. Parantezleri çeviren kişi kafasına göre ekler eğer bilmiyorsan. Hepsini geçelim, neden o 80 yaşında olurken ben 4 aylıkken oluyorum? Neden ben değiştirilmiş İncil'de geçen ayete göre kendimi kestiriyorum? O Buhari sanılan ayet aslında İncil'de geçiyor.
Buhari dediğin, ayet değil hadis'dir.
Resulullah, Müslüman olan erkeğe, 80 yaşında olsa bile, sünnet olmayı emrederdi. (Taberani)
Ayrıca yukardaki ayet içinde;
“Peygamber size ne verirse onu alın, o sizi neden men ederse ondan sakının.” (Haşr, 59/7)
Zaten kitabın kendisinde sorgulamamız emredilmiyor mu? Dinden çıksa bile bundan size ne?
İslam'ı sorgulayansa ondan şüphe duyuyor demektir.

Halbuki Allah;

"Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir." buyurur. (Bakara 2)

Bunun yanında, İslam sorgulanamaz ama İslam'ı anlattığını söyleyen kişiler sorgulanabilir.

Zira Allah hata yapmaz ama insanlar her zaman hata yapabilirler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı