Kafa Ayarı RAMDisk

DoğukanSahil

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Genetik Mühendisi
RAMDisk konusu bu gün öğrendiğim çok ilginç bir konu aslında; özetle bilgisayarında takılı olan RAM'in belli bir kısmını sabit disk gibi kullanmaya yarayan bir programdır. RAM, işlemcinin en hızlı eriştiği depolama birimidir ve saniyede 25.000 MB gibi bir okuma/yazma hızı vardı. Bunun nasıl yapılacağı hayal erişim noktalarının bu astronomik sayıların günlük kullanımda kullanılabileceği işletim sistemi veya benzer bir program kurmak konusunda bir video arasam da pek bulamadım. Acaba diyorum Teknopat ? :ıslık:

Son düzenleyen: Moderatör:
RAMDisk konusu bu gün öğrendiğim çok ilginç bir konu aslında; özetle bilgisayarında takılı olan RAM'in belli bir kısmını sabit disk gibi kullanmaya yarayan bir programdır. RAM, işlemcinin en hızlı eriştiği depolama birimidir ve saniyede 25.000 MB gibi bir okuma/yazma hızı vardı. Bunun nasıl yapılacağı hayal erişim noktalarının bu astronomik sayıların günlük kullanımda kullanılabileceği işletim sistemi veya benzer bir program kurmak konusunda bir video arasam da pek bulamadım. Acaba diyorum Teknopat ? :ıslık:
Kendi 4 GB'lık RAM'ıma Windows XP'nin küçültülmüş versiyonunu kurmuştum. :) Sanırım senin de benim gibi parçalara fantezi yapma tutkun var. Ekran kartını "aşırı" yüklemek, işlemcilere zevkine stress test, HDD kafasını manuel kontrol etmeye çalışmak...? :ROFL:

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi 4 GB'lık RAM'ıma Windows XP'nin küçültülmüş versiyonunu kurmuştum. :) Sanırım senin de benim gibi parçalara fantezi yapma tutkun var. Ekran kartını "aşırı" yüklemek, işlemcilere zevkine stress test, HDD kafasını manuel kontrol etmeye çalışmak...? :ROFL:
Beni anlattınız. Athlon X2 4000+ sisteme GTX 970 takmış kişiyimdir. :)

ramdisk süper hızlı o değilde ramdisk i bios da çalıştırıp hdd den işletim sisteminin backup ını açılışta ramdiske kopyalayıp işletim sistemini ramdisk te açacak bir ve 5 dk da bir işletim sistemi değişikliklerini hdd ye güncelleme yapacak bir dos programı yapsalar tadından yenmez ışık hızında windows kullanırız hirensboot diye bir şey ile ram e kuruluyor diye biliyorum

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı