Kafam çok karışık

Üstte arkadaşlar güzel şeyler yazmışlar. Ben de ilave etmek istiyorum.

Yaşın kaç bilmiyorum. Hayallerini ideallerin ne bilmiyorum. Fakat bu boşluk duygusunuu iyi biliyorum ve sanırım sebebini de kısmen biliyorum: Hedefsizlik ve Çalışmamak.

Ben şahsen yazılımla ilgileniyorum. Pek fazla arkadaşım yok. 1-2 tane var ama bazen çok görüşemiyoruz maalesef. Şunu fark ettim, kendimi oyun, film, dizi gibi daha amaçsız şeylere verdiğimde kendimi daha "boş" hissediyorum. Fakat yazılımla ilgilenirken bir hedefe kilitleniyorum. Yeni bir programlama dilini öğrenmek, güzel bir oyun geliştirmek gibi hedefler bunlar. Ayrıca yazılımla uğraşırken bazen yardım almam gerekiyor veya sadece yaptığım şeyleri paylaşmak istiyorum. Böylece başka insanlarla da az çok iletişim kurmuş oluyorum.

Kendine bir ilgi alanı bul. Bir hedef bul ve boş işlerle uğraşmak yerine bu hedefe odaklan

Çalışmıyorsan git bir iş bul. Senle aynı seviyedeki insanları bulup takılırsın, güzel oluyor.

Düğün salonunda çalışmaya başladım bu yaz.

Egoyu bir tık kıs. Sıkılmaz.

Egodan olduğunu sanmıyorum diğer insanların duygularına çok değer veririm ve çoğunlukla onlarıj duygularını kendimden üstte tutarım.

Yaşın kaç reis?
Net olarak vermek istemiyorsan aralık olarak da verebilirsin
16

Senin hayatında boşluk var dostum. Çalışmanı tavsiye ederim. Para kazanacağın bir işe girersin. Yazdıklarından kendimi gördüm :D evet ben de yalnızım, arkadaşım hiç yok, 0. kız konusu zaten bir yanım istiyor bir yanım uzak duruyor. Yalnızlık güzeldir lakin fazlası zarar. Kaliteli arkadaş bulmak da zor. Sana tavsiyem; iyi anlaştığın bir kuzenin varsa eğer onun arkadaş grubunu yakalamaya çalış.

Bunu denedim denilebilir sanal alemde onlarla konuşurken sorun olmuyor ama yüz yüze geldiğimde onlarla arada devasa bir uçurum olduğunu hissediyorum ve onların beni arkadaş olarak olarak düşündüklerini kesinlikle düşünmüyorum.

Üstte arkadaşlar güzel şeyler yazmışlar. Ben de ilave etmek istiyorum.

Yaşın kaç bilmiyorum. Hayallerini ideallerin ne bilmiyorum. Fakat bu boşluk duygusunuu iyi biliyorum ve sanırım sebebini de kısmen biliyorum: Hedefsizlik ve Çalışmamak.

Ben şahsen yazılımla ilgileniyorum. Pek fazla arkadaşım yok. 1-2 tane var ama bazen çok görüşemiyoruz maalesef. Şunu fark ettim, kendimi oyun, film, dizi gibi daha amaçsız şeylere verdiğimde kendimi daha "boş" hissediyorum. Fakat yazılımla ilgilenirken bir hedefe kilitleniyorum. Yeni bir programlama dilini öğrenmek, güzel bir oyun geliştirmek gibi hedefler bunlar. Ayrıca yazılımla uğraşırken bazen yardım almam gerekiyor veya sadece yaptığım şeyleri paylaşmak istiyorum. Böylece başka insanlarla da az çok iletişim kurmuş oluyorum.

Kendine bir ilgi alanı bul. Bir hedef bul ve boş işlerle uğraşmak yerine bu hedefe odaklan
Çok güzel bir cevap teşekkür ederim

Onu kız mevzusu için demiş hocam, okulda yalnız kalmamak için takılmakta egoya yorulabilir o nedenle.

Evet şu an arkadaşım dediğim kişiler kafamdaki arkadaş modeline uymuyor çünkü onlarla istediğim hiçbir aktiviteyi yapamıyorum hep ben başlatıyorum aktiviteleri ama mesela dışarıda kahve içebileceğim bir arkadaş değil onlar sosyal arkadaşlar istiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı