Kafamı boşaltıp nasıl doğru karar verebilirim?

Edmond dantes

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Dijital Tasarımcı
Aşağı yukarı 8 aydır falan bi kıza yürüyorum. Hemen hemen her hamlem onun ilgisini çekiyor. Mutlu da ediyor onu. Bunu gözlemliyebiliyorum ama yanaşmıyor bana, çekiniyor utanıyor yada belki de istemiyor. Bir yere davet ettiğimde kabul de etmiyor kaçıyor hep. Hani diyeceğim ki ego kasıyor hiç öyle bir tarafı da yok çok hanım hanımcık efendi bir kız. Elimde olmadan gelişen bazı olaylar sonucu ona ulaşacak bir zararın önüne geçmek için karakterimden asla yapmayacağım bir taviz de verdim. Şimdi benim bütün bu yürüme hamlelerim beni yordu ve durumu farkeden çevremdekilerin de yorumu da beni yıprattı. Belki bir 4 aydır kendisine aktif bir şekilde yürümüyorum aynı iş yerinde çalıştığım için sadece iş arkadaşlığı diyalogları ve bu sayede gelişen ufak espirileşmeler falan var aramızda.

Yakın zamanda benimle flört etmek isteyen biri ile karşılaştım onda şansımı denemek istiyorum fakat, farkında olmadan ilk kız için çok fazla emek sarfettiğim için şimdi yeni biri ile flörtleşirken kendimi kötü hissediyorum ve o kızı kafamdan çıkaramıyorum ne yapabilirim?

Sekiz ay kısa bir zaman değil, olsaydı bu zamana kadar olurdu. Kızı bilmediğim konulardan dolayı itham etmiyorum. Hazır değildir, birisiyle birlikte olmayı istemiyordur vesaire. Benzer bir durum yaşayıp, yeni tanıştığım kızı seçmemiştim. Seçtiğim şahsı en az iki yıldır görmüyorum. O yüzden yenilere ve yeniliklere şans vermek en doğrusu. Evlenin demiyorum, şans verin. Yanındayken iyi hissediyorsan devam edersin. Zorlama bir ilişki olduğunu fark edersen ayrılırsın.

Yaş?

1- Flörtü, konuştuğu hatta sevgilisi olabilir. Direkt bahsetmemiş olabilir bu konuyu.
2- Aynı ortamda çalıştığınız için ve belki sorun yaratabileceğinden kaçıyor olabilir.
3- Kız senden hoşlanmıyordur ve arkadaşlığınız da bozulmasın diye kaçıyordur.
4- İlişki istemiyor da olabilir.

8 aydır olaylar sadece senin tarafından gelişiyorsa bırak bu işi derim. Gönlü olsa çoktan gelirdi. Zorla güzellik olmaz. Eski konularına da baktım biraz göz ucuyla, takıntı yapmışsın, gerçeği kabullenemiyorsun.

Kadınların peşinden çok koşmayın, prensesleştirmeyin. Alternatif hatun her zaman vardır.

Son düzenleme:
Gerçeği kabullenmen lazım, kız seni istemiyor. 8 ay sonucunda hâlâ kız sana yakınlaşmıyorsa zorlamanın bir anlamı da kalmıyor, isteyip de utandığı için yaklaşmıyorsa bile ilerleyen zamanlarda mutlu olamayacağınızın garantisi sana veriyorum dostum. İsteyen bir kişi 2-2.5 ay içerisinde büyük bir adım atardı zaten fakat aradan 8 ay geçmesine rağmen hâlâ zorluyorsan bu senin suçun. Seni istemeyen biri için kendini yıpratman doğru değil, eğer bunu kafana oturtabilirsen psikolojik olarak rahatlayacaksın. Emin ol

Bu arada benim böyle konularla ilgili hiçbir tecrübem yoktur, sana doğruları söyledim sadece. Bunun için tecrübeye de gerek yok. Önemli olan farkındalıktır.

Emek verirken seni sevmediğinin veya yaklaşmadığının farkına varıp 4 ay uzak durmuşsun. O 4 ay boyunca kadın sana yakınlaşmadı ise unut gitsin. En azından niyeti belli bir kadın almış oldun şuan hayatına. Şimdiden mutluluklar dilerim.

Yaş?

1- Flörtü, konuştuğu hatta sevgilisi olabilir. Direkt bahsetmemiş olabilir bu konuyu.
2- Aynı ortamda çalıştığınız için ve belki sorun yaratabileceğinden kaçıyor olabilir.
3- Kız senden hoşlanmıyordur ve arkadaşlığınız da bozulmasın diye kaçıyordur.
4- İlişki istemiyor da olabilir.

8 aydır olaylar sadece senin tarafından gelişiyorsa bırak bu işi derim. Gönlü olsa çoktan gelirdi. Zorla güzellik olmaz. Eski konularına da baktım biraz göz ucuyla, takıntı yapmışsın, gerçeği kabullenemiyorsun.

Kadınların peşinden çok koşmayın, prensesleştirmeyin. Alternatif hatun her zaman vardır.
Evet uğraştığım için takıntı yaptım bunu başında en çok korktuğum şey buydu ve başıma geldi. Şimdi bu halden çıkmaya çalışıyorum
Evet uğraştığım için takıntı yaptım bunu başında en çok korktuğum şey buydu ve başıma geldi. Şimdi bu halden çıkmaya çalışıyorum
24 yaşındayım
Gerçeği kabullenmen lazım, kız seni istemiyor. 8 ay sonucunda hâlâ kız sana yakınlaşmıyorsa zorlamanın bir anlamı da kalmıyor, isteyip de utandığı için yaklaşmıyorsa bile ilerleyen zamanlarda mutlu olamayacağınızın garantisi sana veriyorum dostum. İsteyen bir kişi 2-2.5 ay içerisinde büyük bir adım atardı zaten fakat aradan 8 ay geçmesine rağmen hâlâ zorluyorsan bu senin suçun. Seni istemeyen biri için kendini yıpratman doğru değil, eğer bunu kafana oturtabilirsen psikolojik olarak rahatlayacaksın. Emin ol

Bu arada benim böyle konularla ilgili hiçbir tecrübem yoktur, sana doğruları söyledim sadece. Bunun için tecrübeye de gerek yok. Önemli olan farkındalıktır.
Evet benim de bu farkındalığı ihtiyacım var çok teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı