Kafamın içinde her gün aynı his var

Hayat amaçsız yaşanılmıyor, zamanında ben de ne zaman öleceğim öldükten sonra ne olacak, neden yaşıyoruz gibi sorular sorup durardım. Bir süre sonra farkettim ki bu sorular tamamen zaman kaybı, tekrar yaşayacağımızın garantisi yok bu yüzden imkanımızın olduğu kadar yaşamaya bakalım her anını dolu dolu yaşamaya bak, bir amacın olsun. Mesela dil öğrenmeye çalış, bunu bir amaç olarak belirle ve hedefini gerçekleştirmeye çalış. Notlarını yükseltmeye çalış, bu bir zorunluluk değilde amaç, istek olsun senin için. Belirlediğin amaçları başardığın zaman diğer bütün hislerini unutturacak cinste güzel şeyler hissediyorsun ve kafan açılıyor, güvenebilirsin..hayat cevabını bulamayacağın şeyleri düşünmek için çok kısa.

Hayat amaçsız yaşanılmıyor, zamanında ben de ne zaman öleceğim öldükten sonra ne olacak, neden yaşıyoruz gibi sorular sorup durardım. Bir süre sonra fark ettim ki bu sorular tamamen zaman kaybı, tekrar yaşayacağımızın garantisi yok bu yüzden imkanımızın olduğu kadar yaşamaya bakalım her anını dolu dolu yaşamaya bak, bir amacın olsun. Mesela dil öğrenmeye çalış, bunu bir amaç olarak belirle ve hedefini gerçekleştirmeye çalış. Notlarını yükseltmeye çalış, bu bir zorunluluk değil de amaç, istek olsun senin için. Belirlediğin amaçları başardığın zaman diğer bütün hislerini unutturacak cinste güzel şeyler hissediyorsun ve kafan açılıyor, güvenebilirsin. Hayat cevabını bulamayacağın şeyleri düşünmek için çok kısa.

Onu yapmayı denedim hocam fakat şu lanet hissi kafamdan atamıyorum ilaç kullanmakta istemiyorum.

Onu yapmayı denedim hocam fakat şu lanet hissi kafamdan atamıyorum ilaç kullanmakta istemiyorum.
Düşüncelerini yeterince değiştirecek şeyler yapmamışsındır, problemin kaynağı çok fazla düşünmek olabilir kendi psikoloğun olmaya çalış ilaç istemiyorsan. Bunu kendine sen yapıyorsun sen düzeltebilirsin iradenle verdiğin bir savaş olarak gör bunu.

Geri
Yukarı