Kafanın çok dolu olması

Sosyal Şapka

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Kafam çok dolu, sürekli bir şeyler düşünüyorum. Yaptığım işe odaklanamiyorum. Mesela müzik dinlemeden ders çalışamıyorum. Odağımı çok çabuk kaybediyorum. Kafamda sürekli bir şeyler dönüyor. Anca dediğim gibi müzik falan açarsam odaklanabiliyorum. Tabii o da bir şey dinlemem gerektiğinde falan pek bir işe yaramıyor. Sanki kafam patlayacakmış gibi hissediyorum. Ayrıca alakası var mı bilmiyorum ama arada kafamı sallıyorum. Ne yaptığım önemli değil, sallanıyor.

Ne yapmam lazım? Psikoloğa mı gitmem lazım nöroloğa falan mı? Bıktım artık hiç bir şey yapamıyorum. 🙁

Merhaba. Kafam çok dolu, sürekli bir şeyler düşünüyorum. Yaptığım işe odaklanamiyorum. Mesela müzik dinlemeden ders çalışamıyorum. Odağımı çok çabuk kaybediyorum. Kafamda sürekli bir şeyler dönüyor. Anca dediğim gibi müzik falan açarsam odaklanabiliyorum. Tabii o da bir şey dinlemem gerektiğinde falan pek bir işe yaramıyor. Sanki kafam patlayacakmış gibi hissediyorum. Ayrıca alakası var mı bilmiyorum ama arada kafamı sallıyorum. Ne yaptığım önemli değil, sallanıyor.

Ne yapmam lazım? Psikoloğa mı gitmem lazım nöroloğa falan mı? Bıktım artık hiç bir şey yapamıyorum. 🙁
Psikoloğa gitmenizi öneririm.
Psikolog olmazsa güzel bir çözüm.

günümüz insanında nadir bir şey değil. Hobilerine yoğunluk ver, kafanı dağıt, gerekirse senin kafanı kurcalayan şeylerden kurtulmak için psikoloğa git. bir süre boyunca bende aynı şeyden muzdarip oldum, o yüzden deneyimliyim.

günümüz insanında nadir bir şey değil. Hobilerine yoğunluk ver, kafanı dağıt, gerekirse senin kafanı kurcalayan şeylerden kurtulmak için psikoloğa git. bir süre boyunca bende aynı şeyden muzdarip oldum, o yüzden deneyimliyim.
Hobilerimi de yapamıyorum ki. Bilgisayar oynasam ara sahneleri falan kaçırıyorum. Kitap okusam kafam hemen dağılıyor.

Bir de devlet psikoloğuna gidilir mi? Kaç dakika ayırıyor? Yoksa özel mi gitmek lazım?

Aynısını ben de yaşadım. Geceleri kafamın içinde Istanbul trafiği oluyordu resmen :D. Uyuyamıyor, hiçbir şeye odaklanamıyordum. Sana tavsiyem, beynini dinlendirebilecek aktiviteler yap. Yürüyüş yapabilir, resim çizebilir, yüzebilirsin. Vücudunu yormayacak aktivitelerle beynini dinlendir. Herhangi bir şey üzerine çalışacaksan ortam değiştir. Evde en fazla 1 saat masa başında durabiliyorken kütüphanede saatlerce sıkıntısız durabiliyorsun. Ben psikoloğu tercih etmedim. Belki geri kafalılıktandır fakat kendi iradem ile bu durumu atlatmak istedim. Yine de istersen bir psikologdan destek alabilirsin, bir zararı olmaz.

Geri
Yukarı