Kafasına göre konu kilitleyen moderatör

Bunlara karar vermek tabii ki moderatörün işi onlar bu yüzden varlar. Kendi ana dilinizi daha doğru yazamıyorken moderatörlere laf atmayı çok doğru bulmuyorum.

Konu kilitlemesine gelirsek moderatör orada herkesin yazısını kontrol ediyor ve inceliyor 17 mesaj var. Atıyorum 30 insan yanlış kelime ve yanlış cümle kuruyor.

Bunları düzenliyor, gerekirse ceza veriyor göze batmiyorsa vermiyor. Bunlarda insan arkadaşlar biraz yardım edelim.

Moderatörler zaten gerektiğinde ceza veriyorlar. Ayrıca benim de bazen göze fazla batmayan yazım kuralları ve noktalama hatalarım bulunuyor.

Bunları moderatörler sayesinde öğreniyorum tekrar etmiyorum teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bunlara karar vermek tabii ki moderatörün işi onlar bu yüzden varlar. Kendi ana dilinizi daha doğru yazamıyorken moderatörlere laf atmayı çok doğru bulmuyorum. Konu kilitlemesine gelirsek moderatör orada herkesin yazısını kontrol ediyor inceliyor 17 mesaj, 30 insan yanlış kelime, yanlış cümle kuruyor bunları düzenliyor gerekirse ceza veriyor bunlarda insan arkadaşlar biraz yardım edelim moderatörler zaten gerektiğinde ceza veriyorlar. Ayrıca benim de yazım kuralları ve noktalama hatalarım bulunuyor bunları moderatörler sayesinde öğreniyorum tekrar etmiyorum.
Tamam güzel bişey ama ben fazla ceza verdikleri için kızdım. 1 Saat yazıyor 1 gün yedim. Sen sinirlenmez misin?

Haklı. Büyük yazdığım bir özel kuruluş adını ne olur ne olmaz diye yazı denetimden geçirttim oda küçültmüş. Ve gereksiz ceza yedim.

@Danotella makineye pek güvenme hala gelişen bir yöntem ve kusursuz değil.

Bunun tek başına yeterli olmadığı durumlar olabilir. Mesajınızın bir kısmı düzeltilirken bir kısmı düzeltilemeyebilir veya yanlış düzeltilebilir!

İşte bunun farkına varmak, gereken kontrolü ve sonrasında ilave düzenlemeyi yapmak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır!

Konuda gördüğüm bazı mesajlara cevap vermek istedim.

Not: Bu konudan sonra imla, yazım kuralları vb. kurallardan alacağım ceza sayısının üçe, dörde katlanacağına eminim :)

Ne olursa olsun hiçbir kullanıcıya (argo tabiriyle) "takmıyoruz". Dolayısıyla böyle bir durum söz konusu değil. :)

Çok doğru. Sırf soru ekini ayrı yazmadım diye 1 gün ceza aldım.

Türkçe kurallarına özen gösteren bir forum burası. Forum kurallarında da açıkça belirtiliyor bu durum.

Ayrıca Türkçe'nin en temel kuralıdır kendisi. :) Uyarınız ise 1 saatlik.

Doğru ama orada 1 saat yazıyordu. Ben 1 gün yedim. Ayrıca yazım hatası yüzünden 5 puanım düştü. Onda da 1 saat yazıyordu 1 gün yedim yeniden.
Tamam güzel bişey ama ben fazla ceza verdikleri için kızdım. 1 Saat yazıyor 1 gün yedim. Sen sinirlenmez misin?

En fazla 3 satlik cezanız var. 1 günlük cezanız yok.

Soru eki için aldığınız uyarı ise 1 saatlik.

Haklı. Büyük yazdığım bir özel kuruluş adını ne olur ne olmaz diye yazı denetimden geçirttim, küçültmüş. Ve gereksiz ceza yedim.

Yazım Denetimi Aracı'nın konusunda özellikle belirttik. Bu araç olsa bile mesajınızın son halinden sorumlusunuz.

Yanlış düzeltebilir, bu durumda elle düzeltmelisiniz. :)

Bana da 2 kere ceza puanı vermişlerdi. Kartal Adliyesi'ne dilekçe yazıyor gibi hissediyorum kendim olamıyorum konu açarken. Çok problem olmuyor ama ufaktan keyif kaçırtıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuda gördüğüm bazı mesajlara cevap vermek istedim.

Ne olursa olsun hiçbir kullanıcıya (argo tabiriyle) "takmıyoruz". Dolayısıyla böyle bir durum söz konusu değil. :)

Türkçe kurallarına özen gösteren bir forum burası. Forum kurallarında da açıkça belirtiliyor bu durum.

Ayrıca Türkçe'nin en temel kuralıdır kendisi. :) Uyarınız ise 1 saatlik.

En fazla 3 satlik cezanız var. 1 günlük cezanız yok.

Soru eki için aldığınız uyarı ise 1 saatlik.

Yazım Denetimi Aracı'nın konusunda özellikle belirttik. Bu araç olsa bile mesajınızın son halinden sorumlusunuz.

Yanlış düzeltebilir, bu durumda elle düzeltmelisiniz. :)
Bilmiyorum artık bana 1 günlük ceza yazısı olarak geldi. Sanırım 1 saat sonra da açtılar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı