Neye göre moderatör alımı yapılıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir şey soracağım, kurallara uymayan moderatörler de banlanabiliyor mu?
Moderatörlerin de üstleri var, nasıl her mesaj moderatör tarafından kontrol ediliyorsa, moderatörlerin de mesajları yöneticiler tarafından kontrol ediliyor. Aksi hal durumda yetkileri kısıtlanabilir veya askıya alınabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu terimi biraz daha açar mısın?
Onun yerine ben yazayım. Mesela çok basit bir yazım kuralına uymamış, hatta kendi yaptığı yanlış bilgilendirme sonrasında gelen iki mesaja da cevap vermemiş bir moderatör. İkincisini bir kenara atalım, insanı muhattaba almamak kurallara uymaktan çok kişilikle ilgili bir durum. İlki için ise pratikte bir ceza uygulanmadığını biliyorum.

Haksız yere ban atan.

Şu an kadroda bulunan hiçbir moderatör böyle bir şey yapmıyordur. Yani diyelim olursa yetkileri elinden alınır. Bir moderatörün verdiği cezayı, tüm moderatörler görebiliyor. Haksız yere ban atılması mümkün değil.

Şu an kadroda bulunan hiçbir moderatör böyle bir şey yapmıyordur. Yani diyelim olursa yetkileri elinden alınır. Bir moderatörün verdiği cezayı, tüm moderatörler görebiliyor. Haksız yere ban atılması mümkün değil.
Varsayım yaptım zaten. İnsanlık hali, hata da yapılabilir.

Konuyu açanlar da bir hata olduğunu düşündükleri için açıyorlar. Eğer haksız bir kısıtlama değilse moderatörler izah ediyor.
Hatasını öğrenmek isteyene lafım yok, hatta zamanında ben de sormuştum hatam nerede diye. Bu zaten herkesin hakkı. Moderasyonun düzenlemiş olduğu hatasız mesajı öne sürüp "Burada hata yok!" deyip başlığı da "Haksız Uyarı Saçmalığı" gibi seçerek konu açanlara benim lafım. Halbuki eski hali hatalı mesajın, daha ne yazdığını bilmeyip konu açıyorlar. Üstelik üslup da çok yanlış. Ben bunu diyorum sadece.

Son düzenleme:
Moderatörlük şartları çoğu zaman üyeye göre esnetiliyor. Eğer faydalı olduğu düşünülen bir üye söz konusuysa bu şartların yarısı gözardı edilebiliyor. Bu şartların en az yarısına uymayan bir sürü moderatör gördük yıllardır. :D

13-14 yaşında moderatör olan birkaç kişi vardı mesela, şimdi onlar büyüdüler üniversitedeler ama haklarını yememek lazım. Yaşlarına göre gayet olgun sayılırlardı o dönemdeki moderatörler.

1000 mesajı olmayıp moderatör olanlar vardı.

1.5 yıl aktif olmadığı halde moderatörlüğü geri alınmayan da oldu ki kendisini forum dışından da gayet severim. Şikayet amacıyla demedim bunu.

Yazım kurallarına hakim olmayan moderatörler oldu. Hatta savaş açılan, kendi içlerinden moderatör çıkarmak için toplu hareket edip açığa çıkan Discord grubunun içinden bile 4-5 tane moderatör alındı. :D (Çoğu işlerini gayet iyi yaptı ama orası ayrı konu)

Son düzenleme:
Sorumluluk alabilmek en temel kriter bakıldığında, yani orada yazan birçok kriterin temel sebebi bu.

Moderatörlük şartları çoğu zaman üyeye göre esnetiliyor. Eğer faydalı olduğu düşünülen bir üye söz konusuysa bu şartların yarısı gözardı edilebiliyor. Bu şartların en az yarısına uymayan bir sürü moderatör gördük yıllardır. :D

13-14 yaşında moderatör olan birkaç kişi vardı mesela, şimdi onlar büyüdüler üniversitedeler ama haklarını yememek lazım. Yaşlarına göre gayet olgun sayılırlardı o dönemdeki moderatörler.

1000 mesajı olmayıp moderatör olanlar vardı.

1.5 yıl aktif olmadığı halde moderatörlüğü geri alınmayan da oldu ki kendisini forum dışından da gayet severim. Şikayet amacıyla demedim bunu.

Yazım kurallarına hakim olmayan moderatörler oldu. Hatta savaş açılan, kendi içlerinden moderatör çıkarmak için toplu hareket edip açığa çıkan Discord grubunun içinden bile 4-5 tane moderatör alındı. :D (Çoğu işlerini gayet iyi yaptılar ama orası ayrı konu)
Bu yorum konuyu özetlemiş aslında. Discord olayı ayrı bir nokta tabii. :)

Konuyu açanlar da bir hata olduğunu düşündükleri için açıyorlar. Eğer haksız bir kısıtlama değilse moderatörler izah ediyor.

Bildiğiniz kurallara uymayan, haksız yere ban atan veya forum kurallarına uymayan.(Yazım kuralları gibi.)
Moderatör ceza veya ban almıyor sadece uyarı alıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı