Kahramanmaraş'ta 7.7 büyüklüğünde deprem

Ben "My Earthquake" deprem programını kullanıyorum telefondan. Herkesten önce verileri alabiliyorum. Oradan bakabilirsiniz. Yabancı kaynaklar direkt giriş yapıyor olduğu zaman. Kandilli'den çok daha önce verileri paylaşıyor. Doğruluğunu bilemem. AFAD her zaman daha az gibi gösteriyor.
Attığınız uygulamada da 1 adet büyük deprem bulunmakta. Ayrıca Google'ın kaynak olarak aldığı U.S. Geological Survey de aynı şeyi söylemekte. Sanırım 1 adet olmuş. Bekleyelim.
Screenshot_20230206-054341.png

Ayrıca basın da 1 deprem olarak ve AFAD'ın paylaştığı depremi almış.

Depremi hissetmedim ama İstanbul'da yaşamanın ne kadar tehlikeli olduğunu tekrar hatırladım. Çok üzücü...
Ankara'nın bile zangır zangır sallandığı noktada Türkiye'nin her yeri tehlikeli diyebiliriz. Doğu tarafı da bunu beklemiyordu. İstanbul derken sağ gösterip sol vurdu. Tek sorun çağ dışı kaçak binalarda kalmamız. Japonya gibi deprem ülkesi olduğumuzdan, onlar gibi tedbirler almak ve binaların komple yenilenmesi gerekiyor.

Attığınız uygulamada da 1 adet büyük deprem bulunmakta. Ayrıca Google'ın kaynak olarak aldığı U.S. Geological Survey de aynı şeyi söylemekte. Sanırım 1 adet olmuş. Bekleyelim.

Ayrıca basın da 1 deprem olarak ve AFAD'ın paylaştığı depremi almış.
Mor olarak gösterilen konum simgelerinin hepsi büyük deprem olarak gösteriliyor. Kırmızı olanlar küçük çaplı olanlar. Paylaştığınız görüntü de zaten 2 tane büyük kırmızı ile yazıyor. Biri 7.8 ve diğeri 6.7 olarak girilmiş ama bendeki verilerle aynı değil. Fazla girilmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı