Kahramanmaraş'ta 7.7 büyüklüğünde deprem

Türkiye Cumhuriyeti'nin deprem tarihine geçecek olan bir deprem ile karşı karşıyayız.

Bu deprem âdeta Kahramanmaraş bölgesinde dòngüye girmiş durumda. Bu döngü diğer illeri de sürekli olarak etkiliyor.

Kahramanmaraş ve Hatay bu döngü yüzünden maalesef büyük oranda yerleşim alanı açısından yok olmuş, diğer illerde döngüye giren bu deprem ile birlikte sürekli olarak yoklanıyor durumda.
@xakiran Türkiye'nin en yıkıcı depremi olarak tarihe geçecektir. Çok kötü durumdayız 😔
Ek olarak bu deprem boyunca 1999 Marmara Depremi'nin büyüklüğü olan 7.4 (Mw) oranının Kahramanmaraş'ta geçilerek 7.7 (Mw) seviyesine geldiği ve 12 saat içerisinde 7.6 (Mw) oranınında bir deprem daha yakalandığını belirtmek gerekiyor. Yani adeta 1999 Marmara Depremi'nin etkisinden daha fazlası, 12 saat gibi kısa bir süre içerisinde iki kez yakalanmış durumda.

Sonuç olarak ise 24 yıl boyunca bir deprem ülkesinde deprem konusunda bir gram ilerleme kaydedilmediği ve bu kadar büyük olan bir depremin artçı sonuçlarının depremin büyüklüğü kadar uzadığı ve âdeta bir döngüye girdiği gözüküyor.

Son düzenleme:
Adana havalimanı kullanılamaz halde herhalde. 3 adet yabancı yardım uçağı inemeden batıya yöneldi. Antalya'ya iniyorlar şu an. Bi de buradan oraya kara yoluyla yardımların gitmesi var...

İspanya'nın C400 uçağı indi, sırada A330-202 model uçağı inecek. Daha sonra da Rusya'nın ilyushin-76 uçağı inecek. Bu uçağı gerçek hayatta görebilmeyi isterdim ama keşke böyle bir neden olmasaydı.

Son düzenleme:
Adana havalimanı kullanılamaz halde herhalde. 3 adet yabancı yardım uçağı inemeden batıya yöneldi. Antalya'ya iniyorlar şu an. Bi de buradan oraya kara yoluyla yardımların gitmesi var...

İspanya'nın C400 uçağı indi, sırada A330-202 model uçağı inecek. Daha sonra da Rusya'nın ilyushin-76 uçağı inecek. Bu uçağı gerçek hayatta görebilmeyi isterdim ama keşke böyle bir neden olmasaydı.
Hataya dair bir bilginiz var mı oraya yardım gönderen vs. .

Hataya dair bir bilginiz var mı oraya yardım gönderen vs. .
Hocam, buradan her ilçeden yardım toplandı ancak ulaştı mı bilmiyorum. Yolları haberlerde görüyoruz, haritalarda da trafik yoğunluğu mevcut. Antalya-Konya yolu da kapalı olarak gözüküyordu haritalarda. Twitter'da gördüklerim de çok kötü Hatay'la ilgili. Hiçbir yere yetişemiyoruz diyor herkes. Twit RT atmaktan başka elimden bir şey gelmiyor çoğu kişi gibi.

Umarım afete yakalananlar en kısa sürede kurtarılır, gerçekten çok kötü bir doğal afetti. Cümleten başımız sağ olsun. Allah depremzedelere kolaylık ve sabır versin.😢

Yeni konular

Geri
Yukarı