Kahve İçilmeli mi?

Pek zararı yok diye biliyorum ama yine de eğer uyumamak için içersen zararlıdır bence uyumak daha sağlıklıdır.

Kahve ile çayın farkı yok. Çay içiyorsun zarar veriyor mu sana? Bitkilerin çoğunda kafein bulunur. Kafein uzun süre kullanıldıktan sonra alışkanlık yapar. Satılan 3'ü 1 arada, 2'si 1 arada gibi saçma sapan kahveleri kullanma, Nescafe Gold kullan veya yurtdışından tedarik et, kendin öğüt kullan. Ayrıca kahveden ziyada şekere dikkat et. Piyasada satılan beyaz şekerden uzak dur. Telefonum bozulduğu için resim çekemiyorum. Şok gibi mağazalarda 5-6 liraya satılan esmer doğal şekerlerden kullan. Beyaz şekerden uzak dur.

Kahveyi çok içerim. Çünkü üniversiteye geçmeme rağmen sabah erkenden kalkma işi hala bitmedi. Hele anne eli değmiş Türk kahvesi... Bunu yazarken canım çekti anneme mesaj attım ''Türk kahvesi yap geliyorum.'' diye

Hayatımda 1 sefer kahve içmiş biri olarak soruyorum. Kahve içmek doğru mu? Yoksa zararlı mı? Kullanmamaya devam mı etmeliyim?

Kahveye göre değişir, ben 2 günde bir fincan Türk Kahvesi içerim. 1 Günde en fazla 2-3 fincan içilmeli, yoksa zararlı olur. Hergün dahi içseniz hiç bir zararı yoktur, aksine ömür uzatır. Nesillerdir kahve içen bir milletiz, Profesörler dahi günde en az 1 fincan kahve çok faydalı olduğunu söylüyorlar zihni zinde tutuyor, bence sende kullanmaya devam et. Cappucino vs. kahveye benzemeyen şekerden ibaret şeyler içmenizi tavsiye etmem en iyisi Bakır Cezvede yapılmış Türk Kahvesi.

Günde dört bardağı sakın geçme İspanyol bilim adamlarının araştırmasına göre ölüm riskini arttırır sen bence iki bardağı geçme aksi takdirde zararlı olabilir. İçilmelimi? diyorsan içilmeli ama iki bardağı geçme dört bardak ve üstü tahmin edemeyeceğin kadar zararlı olabilir.
Kahveye göre değişir, ben 2 günde bir fincan Türk Kahvesi içerim. 1 Günde en fazla 2-3 fincan içilmeli, yoksa zararlı olur. Hergün dahi içseniz hiç bir zararı yoktur, aksine ömür uzatır. Nesillerdir kahve içen bir milletiz, Profesörler dahi günde en az 1 fincan kahve çok faydalı olduğunu söylüyorlar zihni zinde tutuyor, bence sende kullanmaya devam et. Cappucino vs. kahveye benzemeyen şekerden ibaret şeyler içmenizi tavsiye etmem en iyisi Bakır Cezvede yapılmış Türk Kahvesi.
Ömür mü arttırır? 2-3 bardak ne kadar zararlı olduğunu tahmin edemezsin 3 bardak üstü ve 3 bardak çok zararlıdır.

Hergün içmesi 2-3 bardaksa yandık aman! Ya ciddimisin sen? Kafein bağımlılık yaptırabilir. Şeker damak zevkine göre zaten Türk kahvesinin Cappucino ne yapar? Ha şekersiz kahve içiceksen tamam.
Kahvenin ömür arttırdığına eminmisin? Nereden buldun bu bilgiyi? Çok saçma 4 bardağı geçmesi tamamen zarar zaten. :D

Son düzenleme:
İstersen içebilirsin. Öyle çok büyük zararları olmasa da küçük çapta bazı zararları mevcut. Şahsen kullanmayı tercih etmiyorum. Nöbetim olduğu zamanlar bile içmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı