Kalbe yakın yerde sıkışma, yanma hissi ve sol kolda yanma hissi

jemxoca

Hectopat
Birkaç gündür sol elimde güçsüzlük vardı dünden beri sol kolumda yanma hissi başladı. Daha da ürkütücüsü kalp taraflarımda sol göğsümde yanma, sıkışma, ağırlık hissi var. Bunlar dışında yorgunluk ve hafif öksürük var birkaç gündür. Aslında covid'den şüpheleniyordum geçen hafta bir süre karantina uyguladım kendime ama covid-19'un böyle tek taraflı kol, göğüs etki edeceğini düşünmüyorum. Bu yüzden belirtileri internete yazdım. İnternetteki hastalıklar: Kanser türleri, akciğer kanseri, kalp krizi, damar tıkanıklığı.

Yaşım 21 ve belirtilerin tamamı olmadığı için akciğer kanserini dışladım (nefes darlığı, kanlı öksürük vs yok). Kalp krizi için yeterince uzun süre geçtiğini düşünüyorum. Damar tıkanıklığı mantıklı çünkü babam geçmişte bacağını kaybetti ve genetik olara yatkın olabilirim. Babamda aşırı kilo vardı ve birkaç yıl sonra şeker çıkmıştı ama. Ben epey zayıfım bu yüzden bundan da emin olamıyorum.

Birazdan acile gideceğim ama ne kadar anlarlar bilmiyorum. Benzer şeyler yaşayan var mı?

Hocam yattığın yerin kalitesini bir kontrol et rahat mısın? Elinin üzerine yatıyor musun? Benzerini bende yaşadım ama öksürük yoktu sadece çok önemli bir şey gibi gözükmüyor eğer virüs kapmadıysanız gidecek paranız varsa mutlaka bir özel hastaneye gidin derim devlet hastanesinde o kadar takacaklarını sanmam çok çok meşguller ve çok hızlı davranmaları gerekiyor çoğu zaman ilaç yazıp yollama ihtimali yüksek. Sıkışma ve ağırlık hisside yattığın yerle bağlantılı olabilir üstüne az hareket ediyorsan. Ama gene de peşini bırakma hocam.

Hocam yattığın yerin kalitesini bir kontrol et rahat mısın? Elinin üzerine yatıyor musun? Benzerini bende yaşadım ama öksürük yoktu sadece çok önemli bir şey gibi gözükmüyor eğer virüs kapmadıysanız gidecek paranız varsa mutlaka bir özel hastaneye gidin derim devlet hastanesinde o kadar takacaklarını sanmam çok çok meşguller ve çok hızlı davranmaları gerekiyor çoğu zaman ilaç yazıp yollama ihtimali yüksek. Sıkışma ve ağırlık hisside yattığın yerle bağlantılı olabilir üstüne az hareket ediyorsan. Ama gene de peşini bırakma hocam.
Teşekkür ederim hocam dediklerinize dikkat edeceğim.

Ben kilo almaya başlayınca nefes alamıyorum sanki. Sol kolda yanma hissi kalbe yakın yerde sıkışma genellikle 2 nedenden oluyor.
1. kalp krizi.
2. panikatak.
Tabii bunu bilemeyiz ama belirtileri bunlardır. Allah şifa versin.
Sağ olun hocam. Kalp krizi için yeterince vakit geçti diye düşünüyorum ama emin değilim 😀

Sağ olun hocam. Kalp krizi için yeterince vakit geçti diye düşünüyorum ama emin değilim 😀

Babamda aynı bu sorunları yaşadı 3 yıl. Sonunda doktora gitdi sorun bulamadılar. Kendisi araştırdı bilinç altında yatan bir sorunmuş aşırı stress veya sıkıntılı hayat böyle şeyleri tetikleye biliyor. Buna panikatak ismi veriliyor. Hayatınızda büyük bir sıkıntı oldu mu?

Babamda aynı bu sorunları yaşadı 3 yıl. Sonunda doktora gitdi sorun bulamadılar. Kendisi araştırdı bilinç altında yatan bir sorunmuş aşırı stress veya sıkıntılı hayat böyle şeyleri tetikleye biliyor. Buna panikatak ismi veriliyor. Hayatınızda büyük bir sıkıntı oldu mu?
Acilde EKG çekildi hiçbir sorun bulunamadı. İğne yaptılar, kas gevşetici, vitamin filan ilaçlar yazdı doktor. Sonuç ne olur bilmiyorum.
Son zamanlarda büyük bir şey olmasa da genel olarak çok stresli, sıkıntılı bir hayatım var hocam. Teşekkür ederim yorumunuz için. Babanıza da geçmiş olsun.

Acilde EKG çekildi hiçbir sorun bulunamadı. İğne yaptılar, kas gevşetici, vitamin filan ilaçlar yazdı doktor. Sonuç ne olur bilmiyorum.
Son zamanlarda büyük bir şey olmasa da genel olarak çok stresli, sıkıntılı bir hayatım var hocam. Teşekkür ederim yorumunuz için. Babanıza da geçmiş olsun.

Stresli bir hayatın varsa her şey normal oluyor hocam ne yazık ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı