Kalbimin atış hızı sürekli yüksek

TheFinisherHit

Centipat
Daha fazla  
Sorunu özet geçeyim; kalbim dediğim gibi yüksek hızlarda çalıştığını düşünüyorum. Oturma durumunda ve dinlenme anında 80-90 altına neredeyse hiç bir zaman düşmüyor. Yürüme esnasında 110-120 civarına kadar çıkıyor. (Gayet sakin bir şekilde yürüyorum ve yokuş yukarı çıkmazken.) Şimdi asıl beni tedirgin eden yere gelelim. Yokuş yukarı çıkarken, bazen uzun süre yürürken ve herhangi bir iş yaparken (biraz ağır işler denebilir.) Atış hızı 140-160 a kadar çıkıyor ve bu hıza çıktığı zaman birkaç dakika sonra yorulmadığım halde aşırı şekilde terlemeye başlıyorum ve hemen sonra kalbimde hafif bir ağrı meydana geliyor. Bu değerleri akıllı saatlerde kayıt ettim. Samsung Galaxy Watch kullanıyorum ve birkaç kere sağlık uyarısı bile aldım. Birçok saatte test yaptım acaba yanlış mı gösteriyor diye ama doğruymuş. Doktor bir şeyin filan yok diyor. Terlemeden sonra hafif ağrı yapması dışında bir sorun olmadı şimdiye kadar. Sizce normal mi böyle olması? Sizin de görüşünüzü almak istedim yanıtlar için teşekkürler şimdiden...

Sorunu özet geçeyim; kalbim dediğim gibi yüksek hızlarda çalıştığını düşünüyorum. Oturma durumunda ve dinlenme anında 80-90 altına neredeyse hiç bir zaman düşmüyor. Yürüme esnasında 110-120 civarına kadar çıkıyor. (Gayet sakin bir şekilde yürüyorum ve yokuş yukarı çıkmazken.) Şimdi asıl beni tedirgin eden yere gelelim. Yokuş yukarı çıkarken, bazen uzun süre yürürken ve herhangi bir iş yaparken (biraz ağır işler denebilir.) Atış hızı 140-160 a kadar çıkıyor ve bu hıza çıktığı zaman birkaç dakika sonra yorulmadığım halde aşırı şekilde terlemeye başlıyorum ve hemen sonra kalbimde hafif bir ağrı meydana geliyor. Bu değerleri akıllı saatlerde kayıt ettim. Samsung Galaxy Watch kullanıyorum ve birkaç kere sağlık uyarısı bile aldım. Birçok saatte test yaptım acaba yanlış mı gösteriyor diye ama doğruymuş. Doktor bir şeyin filan yok diyor. Terlemeden sonra hafif ağrı yapması dışında bir sorun olmadı şimdiye kadar. Sizce normal mi böyle olması? Sizin de görüşünüzü almak istedim yanıtlar için teşekkürler şimdiden...
Normal olan 140-160 olduğunda terleyip nefes nefese kalman lazım ama ağrı girmesi pek normal değil. Yürüme normal ama oturmada genelde 65-90 arası oluyor. Pek normal değil değerlerin bence.

Normal olan 140-160 olduğunda terleyip nefes nefese kalman lazım ama ağrı girmesi pek normal değil. Yürüme normal ama oturmada genelde 65-90 arası oluyor. Pek normal değil değerlerin bence.
Nefes nefese kalmıyorum ama aşırı şekilde terlemeye başlıyorum birkaç dakika sonra oluyor. Yanıt için teşekkür ederim.

Sorunu özet geçeyim; kalbim dediğim gibi yüksek hızlarda çalıştığını düşünüyorum. Oturma durumunda ve dinlenme anında 80-90 altına neredeyse hiçbir zaman düşmüyor. Yürüme esnasında 110-120 civarına kadar çıkıyor. (Gayet sakin bir şekilde yürüyorum ve yokuş yukarı çıkmazken.) Şimdi asıl beni tedirgin eden yere gelelim. Yokuş yukarı çıkarken, bazen uzun süre yürürken ve herhangi bir iş yaparken (biraz ağır işler denebilir.) Atış hızı 140-160'a kadar çıkıyor ve bu hıza çıktığı zaman birkaç dakika sonra yorulmadığım halde aşırı şekilde terlemeye başlıyorum ve hemen sonra kalbimde hafif bir ağrı meydana geliyor. Bu değerleri akıllı saatlerde kayıt ettim. Samsung Galaxy Watch kullanıyorum ve birkaç kere sağlık uyarısı bile aldım. Birçok saatte test yaptım acaba yanlış mı gösteriyor diye ama doğruymuş. Doktor bir şeyin filan yok diyor. Terlemeden sonra hafif ağrı yapması dışında bir sorun olmadı şimdiye kadar. Sizce normal mi böyle olması? Sizin de görüşünüzü almak istedim yanıtlar için teşekkürler şimdiden...

Kardiyolojiye görünmen iyi olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı