Kalbimin atışını hissediyorum

Ani hareketler yaptığın zaman kalp ritmin 30-35 saniyeliğine artıyor mu? Öreğin aniden eğilmek oturduğun yerden kalmak veya heyecanlandığın zaman.
Olmaz mı hocam her zaman oluyor bunlar.
Nefes fazla tutmayın kalp oksijen alamazsa haliyle motor yakıtı pompalamayınca teklemeye tiremeye başlıyor :) İnsan da öyle motor yani kalbi teklediğinde can çekişme denen olaya yavaşdan giriyor. İleride uyku apnesi, horlama, uyur gezerlik çıkabilir. Nefes egzersizlerini ve düzenli nefes almayı öğrenin. Zorda kalmadığınız durumalrda nefes tutmayın.
Öneriler için teşekkürler herşeyden önce sağlık.

Vallaha ben kendimi bildim bileli kalp atışımı orta derecede çok net bir şekilde hissediyorun göğsümde. Dinlenme halinde bile.

Ayrıca kanın tüm vücuduma pompalandığını da çok net bir şekilde hissediyorum.
Aynen hocam ikimizde aynı durumdayız.Bende aynı sizin gibiyim.

Vallaha ben kendimi bildim bileli kalp atışımı orta derecede çok net bir şekilde hissediyorun göğsümde. Dinlenme halinde bile.

Ayrıca kanın tüm vücuduma pompalandığını da çok net bir şekilde hissediyorum.
Bende de aynı hocam, parmaklarıma kanın geldiğini hissediyorum.

Atışını hissedip sarsılmak çok normal. Mesela yatakta ara sıra böyle titreriz, sarsılırız. Bunun nedeni kalbin atışıdır. Yatakta kendinizi strese sokarsanız sallandığınızı görürsünüz. Nefesinizi tuttuğunuz zaman kalbinizi duymanız da normal.

Kendini dinliyorsan vücudunda sürekli olarak bir şeylerin yanlış olduğunu düşünebilirsin. Önemli olan günlük hayatta normal aktivitelerinizi yaparken sorun yaşıyor musunuz yaşamıyor musunuz. Ben böyle yapıyorum mutluyum.

Geri
Yukarı